پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » از بین بردن چربی لوله فاضلاب

از بین بردن چربی لوله فاضلاب

  • از
جدول محتوا

چربی‌ رسوب کرده در لوله ها گاهی آنچنان باعث آزار و اذیت افراد می شود و آن ها را خسته می کند که فقط به دنبال راه چاره ای مطمئن برای از بین بردن چربی لوله فاضلاب می گردند. به همین دلیل ترجیح می دهند با شماره لوله بازکنی تهران تماس بگیرند.

گاهی حتی وقتی از فنر لوله بازکنی برای باز کردن لوله استفاده می شود پس از مدت کوتاهی دوباره رسوب گرفتگی رخ می دهد. در چنین شرایطی بهترین ابزار و روش برای از بین بردن چربی لوله های فاضلاب چیست؟

پیشگیری از ورود چربی به لوله فاضلاب

معمولاً همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. لذا سعی کنید تا از ورود چربی و روغن به درون لوله فاضلاب جلوگیری کنید. برای این کار می‌توانید در آشپزخانه روغن ها، چربی های حیوانی، کره و هر ماده چرب دیگری را داخل لوله سینک نریزید. بهتر است قبل از شستن ظرف و ظروف چرب آنها را در محلول های حل کننده بخیسانید تا با این کار به تجزیه ذرات روغن و چربی کمک کنید.
سعی کنید از حل کننده های محلول که برای محیط زیست مضر هستند استفاده نکنید.
از چربی گیر های مخصوص در داخل سینک استفاده نمایید تا مانع ورود روغن و چربی به داخل لوله ها شود. در بعضی از رستوران ها استفاده از این نوع چربی گیر ها اجباری و الزامی می باشد.
در انتخاب مایع های ظرفشویی دقت کنید زیرا برخی از آنها دارای ذرات ضد چربی بوده و از گرفتگی لوله با تجمع چربی جلوگیری می کند.
حتی با وجود پیشگیری ممکن است این مشکل به وجود بیاید. بنابراین شما می‌توانید از راهکارهایی که در ادامه مطرح می کنیم برای چربی زدایی لوله های فاضلاب استفاده نمایید.

استفاده از تمیز کننده ضد زنگ برای تمیز کردن لوله ها

برای چربی زدایی لوله های فاضلاب و رفع انسداد آن ها می توانید از مواد ضد زنگ استفاده نمایید. برای انجام دادن این کار بایستی مایع ضد زنگ کافی در سینک ظرفشویی ریخته و یک ساعت صبر کنید. در صورتی که لوله به شدت دچار انسداد شده به طوری که عبور آب از لوله کاملاً سخت باشد بهتر است ۲۴ ساعت پس از ریختن مایع ضد زنگ در لوله صبر کنید تا چربی به خوبی حل شود. پس از حل شدن چربی بایستی لوله با محلول مایع ظرفشویی و محلول آب گرم آبکشی شود. این کار را برای رفع گرفتگی سینک نیز می توانید به کار ببرید.

استفاده از تمیز کننده و چربی زدای خانگی

برای حل مشکل و چربی زدایی لوله های فاضلاب با هزینه کم می توانید از تمیز کننده ها و چربی زدا های خانگی استفاده کنید‌. برای این کار لازم است یک پیمانه آب داغ با یک پیمانه سرکه مخلوط شده و و در لوله ریخته شود چند دقیقه زمان لازم است تا چربی زدایی خانگی عمل کند پس منتظر بمانید. سرکه چربی‌هایی را که در دیواره لوله قرار دارند جذب خود کرده و آب داغ چربی ها را حل می کند. در نهایت شست و شوی لوله با آب جوش ب شسته شدن چربی های باقی مانده در لوله شده و آن‌ها را از بین می‌برد پس از این مراحل ممکن است بوی بدی در فضا پخش شود برای از بین بردن این بوی بد می توانید یک پیمان آب داغ با یک پیمانه سفید کننده استفاده نموده و آن را داخل لوله بریزید سپس موقع اضافه کردن مایع ظرفشویی و آب گرم به درون لوله است.

استفاده از ابزار چربی زدای لوله فاضلاب

باید بگوییم که چربی لوله های فاضلاب با هیچ پاک کننده چربی و ابزار به طور کامل محو نشده و از بین نخواهند رفت‌. یکی از ابزار های کاملاً حرفه ای که قادر به از بین بردن چربی های لوله فاضلاب است، دستگاه واترجت می باشد. به مرور زمان چربی ها به لوله ها چسبیده و رفته رفته سفت تر و ضخیم تر می شوند. به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم تا در چنین مواردی از دستگاه واترجت برای از بین بردن چربی های لوله فاضلاب استفاده نمایید. زمانی که شما برای حل این مشکل از فنرهای لوله بازکنی استفاده می کنید در واقع سوراخ هایی که روی چربی ها و رسوبات از طریق فنرهای لوله بازکنی ایجاد می شود موجب عبور آب از آن ها به مدت کوتاهی شده و آب جریان پیدا می کند اما به طور کلی رسوبات و چربی ها کاملا از بین نخواهند رفت.

ابزار های چربی زدای لوله های فاضلاب

ابزارهای مختلف و تجهیزات متعددی برای از بین بردن گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه ها و رستوران ها وجود دارد که لوله بازکن حرفه ای بسته به موقعیت استفاده از آن را تشخیص می دهد. قصد داریم در ادامه مطلب یکی از تجهیزات مهم و اساسی چربی زدای لوله فاضلاب را معرفی کرده و درباره آن صحبت کنیم که بیشتر شرکت های لوله بازکنی معتبر آن را مورد استفاده قرار می دهند.
دستگاه واترجت یک چربی زدای مناسب می باشد. شیوه کار این دستگاه این گونه است که جریان پرفشاری از آب ایجاد کرده و به واسطه آن چربی ها را از دیواره لوله ها کنده و به سمت جلو می برد. چندین سال است که از دستگاه واترجت آب سرد به عنوان چربی زدای رسوبات چربی در لوله استفاده می شود که اتفاقاً دارای کارکرد خوبی است اما موردی که در استفاده از این دستگاه وجود دارد این است که چربی نازک اطراف لوله با استفاده از این دستگاه از بین نمی رود.

دستگاه واترجت آب داغ

برای اینکه به طور کامل از شر رسوبات چربی در دیواره لوله ها خلاص شوید می توانید از دستگاه واترجت آب داغ استفاده نمایید این بهترین و ماندگارترین راه در تمیز کردن چربی لوله فاضلاب می باشد. زمانی که آب داغ با فشار بسیار زیادی به داخل لوله وارد می شود چربی ها را حل کرده و آنها را تبدیل به حالت مایع می کند. اینگونه خطوط لوله به طور کامل تمیز شده و مثل روز اول می شود. کامل روشن است که چربی و رسوبات چربی در لوله قابل برگشت است. زمانی که از دستگاه واترجت آب داغ استفاده شود چربی ها به طور کامل در آب داغ حل شده و دیرتر باز می گردند البته توصیه ما به شما این است که برای اینکه خطوط لوله راحت تر پاکسازی شوند، هنگام روغن کاری به دستگاه واترجت آب داغ یا سرد محلولی صابونی اضافه کرده و رفع بوی بد فاضلاب را نیز انجام دهید.

دلایل ضرورت حذف چربی از لوله فاضلاب

  • به وجود آمدن مشکل در سیستم جمع آوری فاضلاب: زمانی که چربی ها به سیستم جمع‌آوری فاضلاب وارد شوند، موجب گرفتگی مسیر و بازگشت فاضلاب شده و عمر مفید سیستم جمع‌آوری را کاهش می دهند.
  • انسداد در بستر خاک و چاه جاذب: روغن ها و چربی های بیش از حد به مرور زمان بستن خاک و چاه جاذب را دچار انسداد خواهند کرد.
  • به وجود آمدن اشکال در واحدهای تصفیه بیولوژیکی: انباشته شدن چربی ها و روغن های بیش از حد در فاضلاب کارایی واحدهای تصفیه را کاهش خواهد داد.
  • استفاده از چربیگیر پیش از سیستم تصفیه فاضلاب ضرورت داشته و الزامی می باشد. زیرا با پوشاندن سطح سیال توسط چربی، اکسیژن انتقالی بین سطح سیال و هوا کاهش پیدا کرده و شرایط بی هوازی به وجود می آید.
  • محدودیت های زیست محیطی: یکی از دلایل مهم استفاده از چربی گیر، محدودیت هایی است که توسط سازمان حفاظت محیط زیست برای خروجی روغن ها و چربی ها به منابع مختلف اعمال شده است که حتماً بایستی رعایت شود.

شرکت ما با تجهیزات به روز و مدرن همچنین استفاده از نیروهای متخصص و مجرب جهت خدمت رسانی به همشهریان عزیز تهرانی آماده می باشد. در صورتی که مدام با پر شدن چربی گیر رستوران مواجه می شوید می توانید از خدمات شرکت ما به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته در تمام مناطق تهران استفاده نمایید. ما سیستم فاضلاب ساختمان های شما و انواع رستوران های شما را پشتیبانی می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی