تخلیه چاه تهران

خدمات تخلیه چاه تهران

 • تخلیه چاه فاضلاب در تهران
 • باز و بست درب چاه
 • پیدا کردن محل چاه قدیمی
 • چاه بازکنی
 • حفر چاه نو
 • تخلیه چاه سپتیک
 • تخلیه چاه توالت
 • ترمیم دهانه و میله چاه
 • کول گذاری و طوقه چینی چاه
 • کف تراشی انباره چاه
 • تخلیه شبکه چاه فاضلاب
 • اتصال چاه به شبکه فاضلاب شهری
 • لایروبی چاه
 

 
https://lulehbazkon.com/moshtari1.mp3

چنانچه به خدمات لوله بازکنی سعادت آباد نیز نیاز داشتید، با ما تماس بگیرید.

چاه چیست؟

تخلیه چاه

چاه گودالی است که به صورت عمودی از سطح زمین به سمت عمق آن حفاری می‌شود. حفاری چاه اصولا به صورت دستی یا ماشینی انجام می‌شود. این عمل با هدف‌های مختلفی انجام می‌شود که مهم‌ترین این هدف‌ها رسیدن به آب است ولی چاه ها برای دفع فاضلاب، بیرون کشیدن نفت و… هم حفر می‌شود. حفاری چاه تاریخچه طولانی دارد و اولین حفاری ها در ایران باستان قدمتی سه هزار ساله دارد. پس از حفاری چاه برای حفاظت از دیواره چاه‌ها در برابر ریزش و کمک به طولانی شدن عمر چاه عملیات کول‌گذاری انجام می‌شود. کول‌ها سازه‌‌های دایره‌ای و بیضی شکلی هستند که معمولا از جنس سیمانی و بتنی هستند و با توجه به نوع چاه و قطر آن کارگذاشته می‌شوند.  در این مقاله با ما همراه باشید تا با کول گذاری و حفاری چاه آشنا شوید.

حفاری چاه

چاه ها از گذشته تا کنون با اهداف مختلف حفاری می‌شوند این حفاری‌ها به صورت استوانه‌ای و عمود بر سطح زمین انجام می‌شود. حفر چاه در ابتدا توسط انسان و با ابزارهای ساده همچون بیل و کلنگ انجام می‌شد ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی انسان‌ها برای حفاری چاه از ابزارها و دستگاه‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند که کار را به مراتب آسان‌تر کرده و امکان حفاری در عمق زیاد را فراهم کرده است.

مطالعه مقاله لوله بازکنی ستارخان در خصوص روش های جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی و بررسی دلایل گرفتگی لوله ها، را پیشنهاد می کنیم.

انواع چاه

چاه‌ها با توجه به نوع استفاده، روش حفاری چاه و عمق حفاری چاه به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند:
• چاه دستی
• چاه نیمه عمیق
• چاه عمیق
• چاه های اکتشافی
• چاه های پیزومتری
• چاه های گمانه
• چاه های مشاهده ای
• چاه های آرتزین
هر کدام از این چاه ها کاربرد خاصی دارد و با هدف مشخصی حفاری می‌شود.

تعیین محل مناسب حفاری چاه

تخلیه چاه ارزان در تهران

تعیین محل مناسب برای حفاری چاه اهمیت به سزایی دارد. چون با انتخاب مناسب محل می‌توان با صرف هزینه و نیروی کمتر به نتیجه مطلوب رسید. تعیین محل چاه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در گذشته تعیین محل چاه به صورت تصادفی یا با در نظر گرفتن برخی عوامل مثل پوشش گیاهی منطقه، وجود شکستگی‌ها در سطح زمین ، وجود چشمه‌ها و قنات‌ها در اطراف محدوده و… انجام می‌شده است. با گذشت زمان و پیشرفت علم و شناختی که انسان نسبت به طبیعت پیدا کرده است و توانسته به مدد علم و دانش بر طبیعت چیره شود، تکنیک‌هایی نیز برای تعیین محل مناسب برای حفاری چاه‌ها پیدا کرده است.

کارشناسان این حوزه برای تعیین محل حفاری فاکتورهایی را در نظر می گیرند از جمله :

بافت خاک، شیب زمین، جهت شیب، وجود چشمه ها و قنات ها در محدوده، اختلاف ارتفاع مناطق و…
بعد از تعیین این فاکتورها کارشناسان با استفاده از دستگاه های ژئوفیزیک و سایر دستگاه‌هایی که مورد تایید است اقدام به تعیین محل می‌کنند .

شاید بخواهید در خصوص روش های یخ زدایی لوله ها در زمستان، اطلاعاتی کسب نمایید که مطالعه مقاله لوله بازکنی نارمک را پیشنهاد می کنیم.

روش‌های ژئوفیزیک برای تعیین محل چاه:

• مغناطیس سنجی
• الکترومغناطیس
• گرانی سنجی
• ژئوالکتریک
• لرزه نگاری
• جاذبه
استفاده از این تکنیک ها با توجه به نوع چاه نیز متفاوت است مثلا اگر حفاری چاه برای کارهای مربوط به واحدهای صنعتی و کشاورزی انجام می‌شود تکنیک‌های خاص خود را دارد. اگر چاه برای تامین آب برای ساکنین یک خانه حفاری می‌شود تکنیک‌های استفاده شده نیازی به روش‌های بالا ندارد و می توان از روش های دیگری نیز استفاده کرد. البته این روش ها نیز علمی و مهندسی است و نتایج خوبی دربردارد. مثلا حفر چاه‌های مشاهده‌ای در محدوده‌ی مورد نظر برای بررسی سطح آب زیرزمینی و مقایسه سطح آب زیرزمینی در ماه‌های مختلف امکان بررسی پارامترهای دیگر را نیز فراهم می‌کند. همچنین باید مواردی را نیز در مورد محل چاه در نظر داشت:

• محل تعیین شده فاصله کافی از ساختمان‌های اطراف را داشته باشد تا از نفوذ آلودگی به آن جلوگیری شود.

• محل چاه بهتر است در نقاط مرتفع انتخاب شود و منطقه تعیین شده از کابل‌های برق و لوله‌های گاز دور باشد تا موقع حفاری با ابزارهای حفاری چاه برخورد نکند و از پیش آمدهای بعدی جلوگیری شود.

نکته: نکته حائز اهمیت در این مسئله اخذ مجوز حفاری چاه است که باید قبل از اقدام به حفاری هر نوع چاهی این مجوز را دریافت کنید. زیرا حفاری غیر مجاز باعث از بین رفتن ذخایر آب زیرزمینی شده و در آینده مشکلات جبران ناپذیری را پیش خواهد آورد.

لوله بازکنی شهران و کسب اطلاعات در خصوص نحوه قیمت گذاری خدمات لوله بازکنی

کول چیست؟ کول‌گذاری چیست؟

تخلیه چاه تهران فوری

کول سازه‌ای دایره‌ای یا بیضی شکل توخالی است که دارای جنس سیمانی یا بتنی است. کول‌ها برای جلوگیری از ریزش چاه‌های قدیمی و فرسوده استفاده می‌شوند و برای انواع چاه‌های آب و فاضلاب استفاده می‌شوند. به عمل چینش کول داخل قسمت عمودی چاه و بخش بیرونی آن کول‌گذاری می‌گویند. کول‌ها با توجه به چاه مورد استفاده در سایزهای مختلفی ساخته می‌شوند. کول‌گذاری باید طوری انجام شود که دور چاه را کامل بپوشاند.

جهت دریافت متن کامل این مقاله به صورت pdf کلیک کنید.

اهمیت کول‌گذاری

تخلیه چاه شبانه روزی

آثار به جا مانده از کول‌گذاری در چاه‌های قدیمی نشان می‌دهد که اهمیت کول‌گذاری در گذشته نیز برای چاه‌کن‌ها مشخص شده بود. کول‌گذاری باعث استحکام و افزایش طول عمر چاه می‌شود. علاوه بر آن کول‌گذاری از ریزش خاک به داخل آب چاه جلوگیری می‌کند و از آلودگی آب جلوگیری می‌کند. جهت اطلاع از قیمت خرید کول چاه، کلیک کنید.

نحوه صحیح کول‌گذاری

کول گذاری چاه

کول‌گذاری توسط متخصصین شرکت های خدمات تخلیه چاه و فاضلاب انجام می شود. کول‌ها از انتهای چاه روی هم چیده می‌شوند و تا بالا ادامه پیدا می‌کند و به صورت یک ستون مستحکم درمی‌آید.
کول‌ها انواع مختلفی دارند که با توجه به محل مورد استفاده انتخاب می‌شوند مثلا برای بخش عمودی چاه یا همان میله چاه از کول دایره‌ای و برای بخش انباری چاه از کول بیضی استفاده می‌شود.

در مقاله لوله بازکنی آیت الله کاشانی دلایل ترکیدگی لوله و روش های رفع نشتی لوله ها را بررسی کرده ایم.

 

تخلیه چاه تهران، لایروبی و کف تراشی

تخلیه چاه و لایروبی یکی از مشاغلی هست که به طور مستقیم با سلامت افراد سرو کار دارد. چاه فاضلاب مملول از آلودگی و مواد زائد می باشد که به هنگام تخلیه چاه اگر نکات بهداشتی رعایت نشود، به راحتی این آلودگی به همه جا سرایت می کند و سلامت سرویسکار و افراد ساختمان را به خطر بیاندازد. به همین دلیل به هنگام نیاز به تخلیه چاه در خصوص انتخاب شرکت خدماتی معتبر وسواس به خرج دهید.

خدماتی که در شرکت لوله بازکنی موسوی قابل ارائه می باشد:

 • حفر چاه نو
 • لایروبی و کف تراشی
 • ترمیم چاه قدیمی و افزایش کاربری
 • طوقه چینی
 • باز و بست درب چاه

تجهیزاتی که برای تخلیه چاه و لایروبی مورد استفاده قرار می گیرد

 • پمپ لجن کش و تانکر 12000 لیتری
 • تانکر تخلیه چاه ۱۰ هزار لیتری
 • پمپ مکنده و پمپ ساکشن تخلیه چاه
 • پمپ لجن کش تخلیه چاه

تفاوت چاه سپتیک و چاه جذبی

چاه جذبی چیست؟

چاه هایی که به روش سنتی در محله های قدیمی حفر شده اند، همان چاه جذبی هستند که توسط حفار و مقنی به صورت دستی حفر می گردد. در ساختمان هایی که به سیستم فاضلاب شهری متصل نیستند مورد استفاده قرار می گیرد. باید بدانید که چاه جذبی دارای سه نوع چاه جذبی گلدانی، انباره و میله  می باشد.

چاه سپتیک چیست؟

چاه سپتیک نوع جدیدی از چاه های فاضلاب است که به شکل محفظه های تانکر شکل از جنس بتن، PVC و یا فایبرگلاس ساخته می شود. این نوع چاه ها هم دو نوع یک بخشی و دوبخشی دارند.

56 پاسخ

 1. سلام و خسته نباشید
  مدتی هست که بوی فاضلاب از توالت فرنگی که نصب کردیم به داخل منزل پخش میشه. آیا این نشونه پر شدن چاه فاضلاب و نیاز به تخلیه چاه هست؟

  1. سلام جناب کرمانی
   نمیشه گفت که انتشار بوی بد از توالت فرنگی قطعاً به دلیل پر شدن چاه فاضلاب و نیاز به تخلیه چاه هست. دلایل زیادی می تونه وجود داشته باشه، ولی چون می فرمایید که به هنگام وزش باد این بو در فضای ساختمان پخش می شود، می تواند به دلیل اشکال در لوله ونت باشد. لوله ونت را بررسی کنید اگر دچار مشکل شده باشد، بوی فاضلاب راه خروجی به غیر از دریچه توالت فرنگی به سمت بیرون پیدا نمی کند.

  1. سلام دوست عزیز
   منظور از میله چاه که به هنگام حفر چاه، کنده می شود، به آن قسمت از چاه گفته می شود که به طور عمودی نسبت به سطح زمین کنده می شود. برای تعیین متراژ میله چاه می توانید با تخلیه چاه تهران تماس بگیرید. در این شعبه خدمات حفر چاه نو نیز ارائه می شود

  1. سلام دوست عزیز
   برای تخلیه چاه چیزی که مشخص هست خودتان هیچ اقدامی نمی توانید بکنید. حتی توصیه می شود درب چاه را هم خودتان باز نکنید. چون در بسیاری از موارد تجمع گازهای سمی در دهانه چاه و رها شدن یکباره آن در صورت برداشتن درب چاه، باعث سرگیجه می شود و ممکن است خدای نکرده به داخل چاه سقوط کنید. برای تخلیه چاه حتماً باید با یکی از شعبات معتبر در زمینه تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

 2. سلام. آیا آموزش تخلیه چاه ممکنه؟ ینی می خوام بگم روش های خانگی برای اینکار وجود داره؟ یا حتماً باید توسط فرد متخصص انجام بشه؟

  1. سلام جناب رستمی
   در مورد تخلیه چاه مثل لوله بازکنی روش های خانگی وجود نداره و فقط شما می تونید با انجام یک سری اقدامات مانع از پر شدن زود به زود چاه فاضلاب شوید.

  1. سلام دوست عزیز
   اگر منظورتان مراحل تخلیه چاه است که به صورت فهرست وار خدمتتان عرض می کنم. اولین مرحله برای تخلیه چاه این است که با یکی از شرکت های تخلیه چاه تهران تماس بگیرید. پس از حضور سرویسکار، اولین کاری که انجام می دهد محل چاه و محل درب چاه را پیدا می کند و آن را باز می کند. سپس مواد زائد چاه را به وسیله تانکر تخلیه فاضلاب، تخلیه می کند. پس از بررسی چاه، اگر چاه نیاز به لایروبی داشته باشد، اقدام به لایروبی و کف تراشی می کنند.

  1. سلام جناب خسروی
   البته که همه چاه های فاضلاب با گذشت زمان و پس از چند سال استفاده فرسوده می شود و باید ترمیم و بازسازی چاه انجام شود تا بتوان دوباره از آن استفاده کرد. در صورت نیاز به خدمات ترمیم چاه کهنه، می توانید با شماره تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

  1. سلام جناب کریمی
   قطعاً روش هایی برای جلوگیری از زود پر شدن چاه فاضلاب وجود دارد، یکی از این روش ها ممانعت از ورود پسماند مواد غذایی، تفاله، آشغال و اشیا به درون چاه است. ورود اجسام به درون چاه موجب اشغال فضای انباره چاه می شود. موادی مانند پسماند مواد غذایی بر روی جداره های چاه فاضلاب رسوب می کنند و باعث بسته شدن روزنه های چاه می شوند. در این صورت آب نمی تواند توسط خاک چاه جذب شود و انباره چاه زود پر می شود.

  1. سلام دوست عزیز
   برای رسوب زدایی چاه فاضلاب نمی توان زمان مشخصی را بیان کرد. ولی چیزی که مشخص است این است که برای اطمینان بهتر است چاه های فاضلاب، به خصوص چاه های قدیمی به صورت ماهیانه یا هرچند ماه یکبار، بررسی شوند تا در صورت نیاز، سریعاً نسبت به تخلیه چاه و رسووب زدایی اقدام کرد.

  1. سلام جناب ذوالفقاری
   هواکش چاه همان لوله ونت است که حتماً اسم آن را شنیده اید. وظیفه هواکش چاه یا لوله ونت این است که گازهای موجود در چاه و یا بوی بد فاضلاب را به بیرون از محل هدایت کند. البته یکی دیگر از وظایف لوله ونت یا هواکش چاه، جلوگیری از تخلیه آب سیفون یا شتر گلو است. قبلاً در مقاله لوله بازکنی جنت آباد در خصوص شترگلو و وظیفه آن صحبت کرده ایم و می دانید که آب موجود در سیفون، مانع از انتشار بوی بد فاضلاب در محل می شود. اگر نیاز به نصب لوله ونت داشته باشید، می توانید با تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز
   برای تخلیه چاه با توجه به نوع کار و وضعیت چاهی که پر شده است، از انواع پمپ تخلیه مثل پمپ لجن کش، پمپ کف کش، پمپ دنده ای و پمپ ساکشن استفاده می شود. باید پس از حضور تکنسین و بررسی چاه مشخص شود که چه نوع پمپ تخلیه ای مناسب کار است.

  1. سلام دوست عزیز
   آجرچینی چاه همون طوقه چینی هست. اگر قصد انجام طوقه چینی برای چاه ساختمانتان را دارید می توانید با شماره تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

 3. سلام
  برای اینکه گاز فاضلاب داخل چاه انباشته نشه و منجر به انفجار و ریزش چاه نشه، چه راهکاری دارید؟

  1. سلام آقای مصیبی
   برای جلوگیری از انباشت گازهای سمی در داخل چاه جلوگیری شود معمولاً از هواکش چاه استفاده می شود که از این طریق گازهای سمی از چاه خارج شود. هواکش چاه رو معمولاً به هنگام حفر چاه نصب می کنند. در شعبه تخلیه چاه تهران، حفر چاه نیز انجام می شود.

    1. سلام دوست عزیز
     گاز فاضلاب به دلیل حضور باکتری‌های بی‌هوازی است که با خوردن فاضلاب‌های موجود گازهایی را ایجاد می‌کنند که برای سلامت انسان بسیار خطرناک هستند و دلیل بوی بد فاضلاب نیز به همین گازها مربوط می‌شود. وجود حرارت و رطوبت و کمبود اکسیژن در اعماق چاه، خاک های تولید کننده گازهای سمی و سایر موارد شرایط را برای این باکتری‌ها مهیا می‌کند تا به فعالیت خود ادامه دهند

 4. سلام و خسته نباشید
  شما برای تخلیه چاه چه ساعتی از روز می تونید به آدرس مد نظر بیاین؟ چون نمی خوام همسایه ها اذیت بشن

  1. سلام دوست عزیز
   فعالیت کلیه شعب ما نظیر شعبه لوله بازکنی تهران و شعبه تخلیه چاه تهران به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی هست و می تونید در هر ساعت از شبانه روز درخواست سرویسکار داشته باشید.

 5. سلام و خسته نباشید
  خیلی از سایت ها و شرکت های تخلیه چاه، آگهی زدن تخلیه چاه مکانیزه، این دقیقاً به چه معناست؟

  1. سلام آقای حسینی
   در این روش تخلیه چاه بعد از بازکردن دهانه چاه، برای جمع آوری مواد داخل چاه از تانکرهای تخلیه چاه ده هزار لیتری استفاده می‌شود. این تانکرها حجم زیادی دارند و قابلیت حمل فضولات در حجم بالا را دارند. ابتدا سر یک شلنگ با قطر زیاد و مستحکم را درون چاه قرار می‌دهید و سر دیگر آن را به دستگاه مکنده یا ساکشن وصل می‌کنیم سپس دستگاه را روشن می‌کنیم تا تخلیه چاه به طور کامل انجام شود در طول کار باید مواظب بود تا دهانه لوله به کف چاه خیلی نزدیک نباشد تا مواد وارد لوله شوند و گرفتگی ایجاد نشود یا خیلی بالا نگه داشته نشود که به صورت خشک کار کند چرا که باعث آسیب به دستگاه می‌شود. تجربه و تخصص پرسنل سبب می‌شود فرآیند تخلیه چاه بدون هیچ مشکلی به اتمام برسد و این کار به صورت سریع و اصولی انجام شود.

 6. سلام و عرض ادب
  اگر ممکن هست توضیح بدین که فرق بین شرکت معتبر و مکانیزه در زمینه تخلیه چاه رو از کجا باید تشخیص بدیم؟

  1. سلام آقای اشرف زاده
   همواره در هر شغلی که بازار خوبی پیدا کند افراد سودجویی نیز پیدا می‌شوند و از اطلاعات پایین یا ناآگاهی مردم سوءاستفاده می‌کنند. و با تبلیغات گسترده در ازای کار سطحی هزینه بیشتری را دریافت می‌کنند. به صورت کلی اگر بخواهیم بگوییم کدام شرکت تخلیه چاه مکانیزه است و کدام نیست باید خدمتتان عرض کنیم که هر شرکتی که از تجهیزات مدرن و ماشین‌آلاتی که در متن مقاله ذکر شد استفاده کند و از نیروی انسانی صرفا برای هدایت و کنترل دستگاه‌ها بهره ببرد می توان گفت مکانیزه است در غیر این صورت غیرمکانیزه یا نیمه مکانیزه است و هزینه های این سه باهم متفاوت است. البته هزینه را باید از طریق شرکت‌های معتبر استعلام کنید و آگاهانه اقدام به تخلیه چاه خود کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید و همچنین هزینه زیادی را متحمل نشوید.

  1. سلام آقای سمندری
   گاز فاضلاب به دلیل حضور باکتری‌های بی‌هوازی است که با خوردن فاضلاب‌های موجود گازهایی را ایجاد می‌کنند که برای سلامت انسان بسیار خطرناک هستند و دلیل بوی بد فاضلاب نیز به همین گازها مربوط می‌شود. وجود حرارت و رطوبت و کمبود اکسیژن در اعماق چاه، خاک های تولید کننده گازهای سمی و سایر موارد شرایط را برای این باکتری‌ها مهیا می‌کند تا به فعالیت خود ادامه دهند.

   1. سلام. مساله ای که در مورد گازهای موجود در چاه فاضلاب مطرح کردین، برام جالبه. میشه بگین چه گازهایی درون چاه انباشته می شن؟

    1. سلام آقای ملاتی
     از جمله گازهای خطرناک که درون چاه وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
     1- هیدروژن سولفوره (H2S)
     از جمله گازهای خطرناک که بسیار سمی و اشتعال زا می‌باشد و بوی متعفنی دارد هیدروژن سولفوره است و در صورت تنفس باعث مسومیت و بی حسی می‌شود. این گاز در غلظت‌های کم باعث سوزش در حلق ، بینی، چشم و ریه می‌شود و در غلظت‌های بالا باعث مسمومیت شدید و حتی مرگ فرد مقنی می‌شود.
     2- آمونیاک (NH3)
     آمونیاک نیز از جمله گازهای خطرناک درون چاه است که بوی ناخوشایندی دارد و باعث کاهش اکسیژن و تنگی نفس می‌شود همچنین این گاز قابلیت اشتعال دارد.
     3- متان (CH4)
     این گاز بی بو ، بی‌رنگ و بی مزه است و از هوا سبک‌تر است. این گاز اشتعال پذیر است و در غلظت‌های بالا جای اکسیژن را می‌گیرد و باعث خفگی می‌شود.
     4- کربن دی اکسید (CO2)
     این گاز بی رنگ و بی بو است و در غلظت های کم باعث ترشی دهان و سوزش گلو می‌شود و در غلظت‌های بالا باعث تنگی نفس و خفگی می‌شود.
     5- کربن مونوکسید (CO)
     این گاز نیز سبب سوزش چشم، افزایش ضربان قلب ، سردرد، سرگیجه و بیهوشی و در نهایت می‌تواند موجب مرگ شود

  1. سلام آقای رهبری
   با بررسی گازهایی که احتمال وجود آنها در درون چاه بسیار بالا و تقریبا حتمی است متوجه می‌شویم که اسنتشاق این گازها باعث گازگرفتگی فرد می‌شود و علایمی همچون سرگیجه، سردرد، حالت تهوع، مسمومیت، بیهوشی و سوزش در اعضای مختلف بدن می‌شوند این گازها در غلظت بالا و بخصوص در عمق‌های زیاد باعث کمبود اکسیژن و خفگی فرد می‌شوند. در چنین شرایطی حتی افراد با تجربه و کاربلد نیز می‌توانند دچار مشکل شوند. به همین دلیل هست که همیشه توصیه می کنیم حتی برای بازبینی چاه فاضلاب، خودتان کنجکاوی نکنید و درب چاه رو باز نکنید چون ممکن است به یکباره این گازها به بیرون منتشر شوند و حتی سرگیجه، باعث شود خدای نکرده به داخل چاه فاضلاب سقوط کنید. لطفا در همه این موارد کار را به شرکت های تخلیه چاه تهران بسپارید.

 7. سلام
  اگر ممکن هست خیلی روراست بفرمایید که برای انتخاب شرکت معتبر برای تخلیه چاه، به چه معیارهایی باید توجه کنیم؟

  1. سلام آقای نفر
   تجربه ما در سال ها خدمت رسانی در این حوزه و مشاهده شرکت های همکار، مارو به این نتیجه می رساند که برای اعتبار دادن و اطمینان به یک شرکت تخلیه چاه، باید ابتدا تجهیزات اون شرکت بررسی شود تا مشخص شود که به تجهزات روز و انواع تانکر و پمپ تخلیه چاه مجهز هست یا خیر. دوم سرویسکاران با تجربه در اون حوزه که باید توانایی کار با تجهیزات را داشته باشند و بدانند که برای هر مشکلی بهترین راهکار و کم هزینه ترین را انتخاب کنند. قیمت تخلیه چاه هم معیار سومی هست که می تواند مورد توجه قرار گیرد. در کنار آن خدمات رسانی سریع و فوری. حال پس از بررسی این موارد می توانید با خیال راحت با یکی از شرکت های تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

 8. سلام و خسته نباشید
  البته این حرف من باعث سوء تفاهم نشه. ولی برای تخلیه چاه و این جور مشاغل، به کار بردن الفاظ مکانیزه و تجهیزات و این جور چیزها، کمی اغراق نیست؟

  1. سلام آقای ناصر
   البته که دیدگاه عموم مردم نسبت به خیلی از مشاغل خدماتی همینطور هست. ولی اگر نگاهی به سایت های شرکت های تخلیه چاه بیاندازید، متوجه می شوید که انجام این کارها بدون دخالت تجهیزات مدرن نه ممکن هست و نه به صرفه خواهد بود. وجود انواع پمپ تخلیه چاه، ماشین های تخلیه چاه، تانکرها و تجهیزات دیگر، همه گویای مکانیزه شدن مشاغلی از جمله تخلیه است.

 9. سلام خسته نباشید
  جهت عرض تشکر دوباره به سایتتون سر زدم و دیدم اینجا مکان خوبیه
  خسته نباشید و خدا قوت

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از محبت شما.
   خوشحال هستیم که خدمات تخلیه چاه شرکت ما تونسته رضایت خاطر شمارو جلب کنه

  1. سلام دوست عزیز
   بله. اگر با شعبه تخلیه چاه تهران تماس بگیرید. می تونید آدرس رو بدین و سرویسکار برای حفر چاه نو اعزام می شه

 10. سلام و خسته نباشید
  بعد از خوندن مقاله شما متوجه شدم که قضیه گازهای داخل چاه خیلی میتونه خطرناک باشه. حالا راهی هست که اگه زملنی مجبور شدیم درب چاه رو خودمون باز کنیم, دچار گاز گرفتگی نشیم؟

  1. سلام آقای بیات
   نکاتی در خصوص جلوگیری از گاز گرفتگی هنگام تخلیه چاه فاضلاب می تونم خدمتتون عرض کنم که اگر این نکات رو رعایت کنید با مشکل مواجه نمی شوید. گازگرفتگی و خطر مرگ برای کارگران تخلیه چاه مسئله مهمی است که باید برای جلوگیری از آن اقداماتی صورت گیرد از جمله این اقدامات می توان به نکات زیر اشاره کرد:
   1- آشنایی افراد مشغول در این حرفه با نکات ایمنی و گازهایی که درون چاه وجود دارد
   2- استفاده از تجهیزات ایمنی مثل ماسک، دمنده هوا برای اینکه دچار کمبود اکسیژن نشوند
   3- استفاده از کلاه و دستکش مناسب برای کاهش مشکلات پوست و مو
   4- استفاده از عینک ایمنی مخصوص برای جلوگیری از تحرکات چشمی
   5- استفاده از آیفون های انتقال صدا، تا در صورت بروز مشکل فرد بتواند اطلاع دهد
   6- کارگران نباید مشکلات تنفسی، قلبی و عروقی داشته باشند و حتما باید معاینه شوند
   7- تنها نبودن افراد درون چاه برای حفظ جان همدیگر
   نکات مطرح شده از جمله مهم‌ترین نکات است و می‌توان موارد بیشتری را نیز به آن افزود. هر چه افراد شاغل در این حرفه با تجربه و آگاه باشند و از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنند میزان خطرات احتمالی کاهش پیدا می‌کند و از بروز چنین حوادث تلخی پیشگیری می‌کند. ذکر این نکته نیز خارج از لطف نیست، هر چه فواصل تخلیه چاه کمتر باشد تخلیه چاه نیز راحت است و میزان گازهای ایجاد شده درون چاه نیز کمتر خواهد بود در نتیجه، کار افراد مقنی نیز آسان‌تر خواهد شد.

 11. سلام
  پمپ ساکشن که برای تخلیه چاه استفاده میشه. چه فرقی با بقیه پمپ ها داره؟

  1. سلام آقای احمدی
   همونطور که خودتون هم می دونید پمپ ساکشن یکی از پمپ های پرکاربرد در تخلیه چاه است که به هنگام کار پمپ ساکشن را از داخل چاه به یک پمپ تانکر وصل می کنند و به وسیله آن فاضلاب موجود در چاه را مکش و تخلیه می کنند. یعنی نیازی نیست که پمپ ساکشن را به داخل چاه بفرستند و از طریق مکش، محتویات داخل چاه به داخل تانکر منتقل می شود.

 12. سلام. وقتی می خوایم برای حفر چاه اقدام کنیم انباره چاه رو چقدر باید در نظر بگیریم؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر در زمینه حفر چاه با یک شرکت معتبر تماس بگیرید، مقنی با تجربه و کارآزموده می داند که برای حفر چاه و در نظر گرفتن اندازه میله و انباره چاه، باید به کاربری ساختمان و تعداد افراد ساکن در آن ساختمان دقت داشته باشد و بر اساس آنها اقدام به حفر چاه نماید. در غیر این صورت در آینده دچار مشکل خواهید شد و مجبور خواهید بود مدام با شرکت های تخلیه چاه تماس بگیرید.

 13. سلام
  آقا خیلی رک و روراست بگین چه فرقی بین شرکت های تخلیه چاه وجود داره؟ تفاوت فقط در قیمت هست؟

  1. سلام آقای امیری
   البته خوشحال هستم که این سوال رو پرسیدین و من هم به قول خودتون خیلی روراست فرق بین شرکت های تخلیه چاه رو بهتون توضیح می دم. چندتا عامل وجود داره که شما بتونید به یک شرکت که در زمینه تخلیه چاه تهران فعالیت می کنه، اعتماد کنید. 1- تجهیزاتی که اون شرکت برای تخلیه، لایروبی و کف تراشی انواع چاه استفاده می کنه. 2- سرویسکاران و تکنسین هایی که به محل اعزام می شوند. 3- قیمت و تعرفه اون شرکت.
   در مورد تجهیزات اول باید بدونید که یک شرکت تخلیه چاه به چه امکانات و تجهیزاتی باید مجهز باشد. ولی تجهیزات به تنهایی کافی نیست و باید تکنسین ها به خوبی نحوه کار با این تجهیزات را بدانند و تجربه کافی در زمینه تخلیه، لایروبی و کف تراشی چاه داشته باشند. عامل سوم هم یکی از عوامل تعیین کننده است. به هرحال انجام هر کاری قیمت متعارف خود را دارد و نباید از قیمت متعارف بالاتر باشد.

 14. سلام و خدا قوت
  چند نوع کول گذاری داریم ؟ یا وقتی صحبت از کول گذاری میشه همه شرکت های تخلیه چاه و حفر چاه، به یک شکل آن را انجام می دهند؟

  1. سلام جناب سالاری
   اول باید بدونیم که چند نوع کول داریم. من در اینجا سعی می کنم چندنوع از رایج ترین کول هایی که برای چاه استفاده می شود را برایتان لیست وار بگم.
   کوَل سیمانی میله
   کوَل انباری
   کوَل دو تیکه میله
   کوَل دو تیکه انباری
   کوَل تخم مرغی
   کوَل ابرویی
   کَوَل گرد مخصوص میله چاه ( کوَل میله چاه )
   کول بیضی ( مخصوص زهکشی و انباری )
   کول بیضی ( کوَل تخم مرغی )
   کوَل بادمی (نوک تیز) مخصوص انباری چاه
   کوَل انباری در سه مدل می باشد کول تخت دو تیکه – کول انباری کف تخت و تخم مرغی ( سایز 90 سایز 100 و 120و 140)
   کَوَل های مخصوص زهکشی ( کول کوره – کول قنات و کاریز ها )
   کول تخت یا همان 2 تیکه انباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.