لوله بازکنی افسریه

خدمات لوله بازکنی در افسریه تهران

رفع گرفتگی انواع لوله در محدوده افسریه

رفع گرفتگی لوله با مواد سخت

لوله بازکنی تهران

تبدیل توالت سنتی به فرنگی و بالعکس

رفع گرفتگی توالت فرنگی

تخلیه چاه تهران

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

رفع نم و رطوبت 

رفع بوی بد فاضلاب

لوله بازکنی شبانه روزی در افسریه

از آنجاییکه مشکلات مربوط به لوله و فاضلاب ممکن است در هر ساعت از شبانه روز اتفاق بیوفتد و رفع گرفتگی و حل این مشکلات باید در اولویت قرار بگیرد تا از انتشار آلودگی که در لوله های فاضلاب وجود دارد، جلوگیری شود. به همین دلیل است که ما تصمیم گرفته ایم، خدمات لوله بازکنی در افسریه را به صورت 24 ساعته و شبانه روزی دایر کنیم تا همشهریان عزیز تهرانی بتوانند در هر ساعت از شبانه روز، با ما تماس بگیرند. 

قیمت لوله بازکنی در افسریه

برای کلیه خدماتی که در افسریه ارائه می شود، قیمت و اجرت متعارفی وجود دارد. ولی به دلیل رقابت زیاد در این محدوده و در راستای مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان، کلیه خدمات را زیر نرخ اتحادیه لوله بازکنی انجام می دهیم. فراموش نکنید چند عامل اصلی بر روی قیمت لوله بازکنی در افسریه تاثیر گذار است. 

عوامل موثر بر قیمت لوله بازکنی افسریه

جهت آشنایی با این عوامل، توجه شما را به موارد ذیل جلب می کنیم:

نوع گرفتگی لوله

گرفتگی لوله می تواند با مواد مختلف از جمله: مو و پرز فرش، چربی و پسماند غذایی، مصالح ساختمانی مثل سیمان و قیر، ریشه درختان و مواردی از این قبیل باشد. رفع هر یک از این مشکلات راهکارهای مخصوص خود را دارد. پس قیمت هر کدام نیز متفاوت خواهد بود. ممکن است به لوله بازکنی تهرانپارس نیز نیاز داشته باشید.

محل قرارگیری لوله گرفته شده

منظور از این مورد این است که قبل از دادن قیمت، باید مشخص شود که لوله گرفته شده در کجای سیستم لوله کشی قرار دارد. به طور مثال رفع گرفتگی لوله سینک با رفع گرفتگی لوله حمام یا ناودان متفاوت است. حتی گاهی ممکن است به دلیل عدم استفاده از دریچه بازدید فاضلاب، دسترسی به محل گرفتگی لوله سخت باشد و در مواردی نیاز به کنده کاری نیز باشد. 

دستگاه مورد استفاده برای لوله بازکنی

نوع گرفتگی لوله، تعیین کننده تجهیزات و دستگاه مورد استفاده برای رفع گرفتگی لوله است. قیمت لوله بازکنی افسریه با فنر دستی با قیمت لوله بازکنی به وسیله پمپ تراکم هوا، متفاوت است. البته این موارد پس از بررسی دقیق لوله و نوع گرفتگی لوله مشخص می شود.

طول فنر مورد استفاده 

اگر رفع گرفتگی لوله با فنر باشد، طول لوله گرفته شده، تعیین کننده طول فنر مورد استفاده است. هرچه طول فنر لوله بازکنی بیشتر باشد، قیمت لوله بازکنی در محدوده افسریه نیز بیشتر خواهد بود. همه این موارد در لوله بازکنی ستارخان نیز صدق می کند.

در ادامه توجه شما را به مطالعه مقاله روش های نصب انواع سیفون، جلب می کنیم.

نحوه نصب انواع سیفون ظرفشویی

لوله بازکنی در افسریه تهران

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه نصب انواع سیفون ظرفشویی آشنا کنیم. سیفون ظرفشویی لوله‌ای خمیده است که در ابتدای لوله فاضلاب نصب می‌شود و نقش آن جلوگیری از انتشار بوی فاضلاب و ورود حشرات موذی مانند سوسک به داخل خانه است. سیفون شامل چند قطعه پلاستیکی شامل حلقه، لوله و اتصالات است که در قسمت پایین سینگ ظرفشویی نصب می‌شود و مانند یک رابط بین چاه فاضلاب و ظرفشویی است که فاضلاب ظرفشویی را به چاه منتقل می‌کند. اگر علاقمند به آشنایی با نحوه نصب انواع سیفون ظرفشویی هستید با ما همراه باشید.

سیفون چیست ؟

لوله بازکنی افسریه شبانه روزی

سیفون لوله‌ای خمیده است که در ابتدای لوله‌ فاضلاب نصب می‌شود و از خارج شدن بوی فاضلاب جلوگیری می‌کند. به همین دلیل برای تمام لوله‌کشی‌های مربوط به فاضلاب اعم از توالت، حمام، آشپزخانه و یا هر نوع فاضلابی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیفون ظرفشویی، زیر سینگ ظرفشویی قرار دارد و با نگه داشتن مقداری آب داخل خود از انتشار بوی فاضلاب به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند. همه ما از اهمیت وجود سینک در آشپزخانه اطلاع داریم و تقریبا بدون سینک کارمان لنگ می‌ماند. سینک نیز بدون سیفون کارایی مناسبی ندارد. 

معمولا سینک با سیفون به چاه فاضلاب متصل می‌شود و مستقیماً متصل نیست. چرا که سیفون از ورود حشرات موذی به خصوص سوسک از داخل چاه فاضلاب به داخل خانه جلوگیری می‌کند و همچنین به علت آبی که در خمیدگی سیفون ظرفشویی وجود دارد و در اصطلاح به آن شترگلو گفته می‌شود بوی فاضلاب از طریق ظرفشویی وارد ساختمان نمی‌شود. ما در مقاله لوله بازکنی سعادت آباد، در خصوص انواع فنر و سرفنر لوله بازکنی صحبت کرده ایم.

سینک در انواع مختلفی ساخته می‌شود و همین امر می‌تواند در نحوه نصب سیفون نیز تا حدودی موثر باشد و بسته به نوع سینک، نحوه نصب متفاوت باشد. سینک ظرفشویی اوصولاً به صورت تک لگنه یا دو لگنه که دوقلو هم گفته می‌شود تولید می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه مطالب در خصوص نحوه نصب انواع سیفون ظرفشویی بیشتر بحث خواهیم کرد.

اجزای سیفون سینک 

سیفون از قطعات مختلفی ساخته شده است و موقع خرید معمولاً، نحوه اتصال قطعات با تصویر به شما ارائه می‌شود. برای درک بهتر نحوه نصب سیفون بهتر است مقداری با قطعات آن نیز آشنا شویم.

 • آبریز پنجره‌ای: این بخش از سیفون قابل مشاهده است و روی سوراخی، در قسمت داخل سینک قرار می‌گیرد و آب داخل سینک را به داخل لوله فاضلاب هدایت می‌کند.
 • بدنه آبریز: بدنه آبریز دقیقاً بعد از آبریز پنجره‌ای نصب می‌شود و آبریز را به لوله سیفون متصل می‌کند.
 • متصل کننده T شکل سیفون: این قطعه برای سینک های دوقلو الزامی است و یک قطعه T شکل است که دو لگن سینک را به هم متصل می‌کند.
 • زانویی سیفون: خیلی قطعه ضروری نیست و اگر نباشد هم مسئله ای پیش نمی‌آید.
 • بازویی لوله تخلیه: بازویی لوله تخلیه نیز برای سینک دو لنگه است و در واقع قطعه T شکل را به دنباله سیفون وصل می‌کند.
 • fiting اتصال دهنده: یک لوله کوچک است که برای اتصال دو لوله تخلیه کاربرد دارد.
 • شتر گلویی: شترگلو، لوله خمیده‌ای است که به چاه فاضلاب وصل می‌شود. این قطعه با توجه به محل قرار گیری دهانه چاه می‌تواند p شکل یا s شکل باشد. اگر سیفون از طریق دیوار به چاه فاضلاب وصل شود از شترگلویی p شکل استفاده می‌شود و اگر از طریق زمین به چاه فاضلاب وصل شود از شترگلویی s شکل استفاده می‌شود.
 • سه راهی
 • مهره پلاستیکی بزرگ و کوچک
 • لوله خرطومی
 • لاستیک بوگیر فاضلاب

قبل از ادامه مقاله، ممکن است به خدمات لوله بازکنی شهرک غرب نیاز داشته باشید.

نحوه نصب انواع سیفون ظرفشویی

نحوه نصب سیفون می‌تواند روکار یا توکار باشد. در مدل روکار، سیفون قابل مشاهده است و دیده می‌شود. این مدل مرسوم‌تر است زیرا به علت قابل مشاهده بودن در زیر ظرفشویی بررسی و نصب و تعمیر آن آسان‎تر است. اما مدل توکار در داخل کابینت نصب می‌شود و قابل مشاهده نیست. همچنین با توجه به نوع سینک نیز نصب سیفون می‌تواند متفاوت باشد.

نحوه نصب سیفون برای سینک تک لگنه

سینک ظرفشویی تک لگنه، یکی از انواع قدیمی سینک است که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه نصب سیفون برای این سینک را در ادامه بررسی می‌کنیم:

 • در مرحله اول توری فلزی و شبکه‌ای را روی سوراخ سینک قرار دهید و یک رشته بتونه لوله‌کشی اطراف آبریز بکشید و آبریز را روی آن قرار داده و فشار دهید.
 • در قسمت دنباله آبریز یک واشر پلاستیکی وارد کرده و حلقه اتصال دهنده را روی آن دهید. حلقه واشر را به دور دنباله آبریز بپیچید و مراقب باشید حلقه و واشر از زیر هم خارج نشوند.
 • در ادامه باید لوله‌ها را به هم متصل کنید. برای اتصال لوله‌ها توجه کنید کدام سمت مهره‌ برجسته است و قسمت‌هایی که برجستگی ندارند به هم متصل کنید.

نحوه نصب سیفون برای سینک دو لگنه

امروزه استفاده از سینک ظرفشویی دو لگنه بسیار رایج شده و در اکثر خانه‌ها دیده می‌شود. نصب سیفون در این مدل از ظرفشویی با مدل تک لگنه مقداری تفاوت دارد:

 • ابتدا یک رشته بتونه را روی لبه آبریز قرار دهید و توری فلزی را به آن فشار دهید سپس از قسمت پایین سینک با پیچ آبریز را محکم و ثابت کنید.
 • حال باید لوله‌ها را به کاسه سینک متصل کنید. توجه کنید این کار باید برای هر دو سینگ انجام شود و خروجی لوله‌ها با سه راهی به یک لوله دیگر متصل شود برای اینکار لوله‌هایی که مهره آنها دارای برآمدگی است را به کاسه سینک متصل کنید و بخش دیگر لوله‌ها که صاف است به سه راهی وصل می‌شود تا در نهایت یک خروجی داشته باشیم.
 • بعد از این مراحل باید قطعه بزرگ کاسه‌ای شکل که همان سیفون اصلی است را به سه راهی وصل کنیم و خروجی سیفون اصلی را به لوله خرطومی وصل کنیم به این صورت که طرفی از لوله خرطومی که دارای برجستگی است را به وسیله مهره‌های پلاستیکی به خروجی سیفون وصل کنید و خروجی لوله خرطومی را به لوله فاضلاب به وسیله واشر و مهره‌ها وصل کنید و محکم ببندید.

این مراحل باید به خوبی و طبق نقشه‌ای که هنگام خرید داخل بسته قرار داده شده انجام شود و محل اتصالات حتماً با مهره‌ها و اتصالات به خوبی محکم شود تا از نشت آب جلوگیری شود و سیفون بتواند به درستی عمل کند. 

پیشنهاد ما: لوله بازکنی بلوار فردوس

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا نحوه نصب انواع سیفون ظرفشویی را در حد توان شرح دهیم تا بتوانید در کنار نقشه‌ ارائه شده به همراه سیفون، قطعات سیفون را به هم متصل کنید. امیدواریم سودمند واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.