پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » اگو شهری چیست

اگو شهری چیست

  • از
اگو شهری چیست

معضل گرفتگی فاضلاب شهری، از آن دسته مشکلاتی است که می تواند زندگی روزانه را مختل کند و منجر به تماس با لوله بازکنی تهران شود و بی توجهی و سهل انگاری در رفع گرفتگی اگو شهری می تواند منجر به خرابکاری و هزینه تراشی بیشتری شود. بنابراین توصیه می کنیم اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گرفتگی فاضلاب شهری را فرا گرفته و همینطور به روش های رفع گرفتگی لوله های فاضلاب شهری هم مجهز باشید. به همین منظور مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

دلایل گرفتگی اگو یا فاضلاب شهری

گرفتگی لوله های فاضلاب شهری هم همچون سایر لوله های سیستم لوله کشی به دلایل مختلفی از جمله ریختن چربی، مواد زائد غذایی، مصالح ساختمانی، نداشتن شیب مناسب به دلیل اجرای نادرست اگو اتفاق می افتد. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، قبل از هر اقدامی با یک شرکت معتبر در زمینه تخلیه چاه تهران  تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره رایگان در خصوص روش های رفع گرفتگی، در صورت نیاز از آنها بخواهید تا یک سرویسکار به محل اعزام کنند. شرکت لوله بازکنی موسوی هرگونه گرفتگی منهول و اگو شهری را بدون کثیف کاری و با حداقل تخریب انجام می دهد.

سیستم فاضلاب اگو چیست؟

مساله بهداشت همیشه مورد توجه سازمان های بین المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت بوده است. یکی از مسائلی که در بهداشت عمومی جوامع تاثیرگذار است مساله فاضلاب، نحوه بازیافت فاضلاب شهری و دفع آن است.
در کشور ما هم به مرور و با افزایش جمعیت شهری و روستایی و نیز الزامات و قوانین بین المللی سازمان جهانی بهداشت، طرح شبکه فاضلاب شهری و روستایی اجرایی شد. در سال های اولیه اجرای این طرح، این سوال بسیار پرسیده می شد که ” اگو چیست؟ ” در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

اگو چیست؟

اتصال به اگو شهری

اگو که به آن شبکه فاضلاب شهری نیز گفته می شود، در واقع نوعی سیستم برای دفع فاضلاب هست که در آن فاضلاب به روش مختلط دفع می شود. اگو در ایران نزدیک به 30 سال است که اجرایی شده و شهرهای بزرگ از جمله تهران در این کار پیشتاز بوده اند.

اتصال به اگو شهری

برای اتصال به اگو یا فاضلاب شهری، لوله اصلی خروجی فاضلاب ساختمان مسکونی یا اداری را از سر چاه فاضلاب جدا می کنند و به جای چاه فاضلاب، آن را به سیستم فاضلاب شهری که معمولاً در جلوی درب ساختمان قرار دارد، متصل می کنند.

دلایل گرفتگی اگو یا فاضلاب شهری

یک سری عوامل دست به دست هم می دهند تا به مرور زمان سیستم اگو دچار مشکل شده و گرفتگی هایی در مسیر فاضلاب به وجود بیاید. از جمله اینکه گاهی اوقات در زمان اجرای اگو و گاهی هم به مرور زمان و با ورود فاضلاب و مواد زائدی که منجر به رسوب در لوله ها و گرفتگی لوله می شود، این مشکل بوجود بیاید. عمده دلایل گرفتگی اگو می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

  • ریختن مصالح ساختمانی مثل سیمان، سنگ، شن، ماسه و …
  • نداشتن شیب مناسب به هنگام اجرای اگو
  • اشکال در لوله کشی فاضلاب شهری
  • افتادن اشیا درون لوله و گیر کردن در خروجی اگو
  • ورود آشغال های ریز و درشت به اگو و انباشت آنها در لوله
  • ورود چربی و روغن به داخل لوله و رسوب آن در جداره های لوله
  • عدم رسوب گیری لوله ها

مواردی که ذکر شد از جمله دلایل عمده گرفتگی فاضلاب شهری است که منجر به گرفتگی لوله ها در محل سیفون، دراپ، لوله سیفون تا دراپ می شود. تشخیص محل دقیق گرفتگی لوله در اگو نیاز به تخصص و تجهیزات دارد تا بدون کنده کاری و هزینه تراشی، بتوان محل گرفتگی لوله را تشخیص داد و نسبت به رفع گرفتگی لوله اقدام شود. ممکن است به خدمات لوله بازکنی افسریه نیاز داشته باشید.

تشخیص محل گرفتگی لوله اگو

تشخیص محل گرفتگی اگو

علاوه بر موارد ذکر شده، گرفتگی لوله اگو به دو قسمت قابل تفکیک است.

1- گرفتگی لوله در بخش خارجی ساختمان که معمولا در جلوی درب ورودی ساختمان است. اگر در ساختمان خود با این مورد روبرو شدید، مطلع باشید که مسئولیت و کلیه هزینه های رفع گرفتگی لوله اگو در این قسمت، به عهده شرکت فاضلاب شهر محل سکونت است.
2- گرفتگی لوله در قسمت داخلی ساختمان است. در چنین مواردی خودتان باید به عنوان مالک این سیستم، باید نسبت به رفع گرفتگی لوله اگو اقدام کنید.

روش های خانگی رفع گرفتگی اگو یا فاضلاب شهری

خیلی از مواردی که با شماره های لوله بازکنی ستارخان، تماس گرفته می شود به این سوال اختصاص دارد که آیا می توان به روش های خانگی گرفتگی لوله اگو را رفع کرد؟ در پاسخ به همه این سوالات، جواب تکنسین های شرکت ما منفی است. چرا که قطر لوله فاضلاب شهری بزرگ است و هیچ یک از روش های خانگی را نمی توان برای رفع گرفتگی آنها به کار برد. به همین دلیل همیشه توصیه می کنیم قبل از اینکه گرفتگی لوله عمیق تر شود و هزینه بیشتری برایتان بتراشد، با شرکت های معتبر و فعال در این زمینه تماس بگیرید.

بهترین روش برای رفع گرفتگی لوله اگو

در بین روش های متعدد برای رفع گرفتگی لوله اگو و منهول فاضلابی، استفاده از فنر لوله بازکنی برقی اولین گزینه است. چرا که فنر لوله بازکن برقی در کوتاهترین زمان معمولاً انواع گرفتگی لوله ها را رفع می کند. در مراحل بعدی که گرفتگی برطرف نشد می توان از دستگاه هایی نظیر دستگاه پمپ تراکم هوا، دستگاه ساکشن استفاده می شود.

اجرای فاضلاب شهری یا اگو

در هر کجای تهران که باشید برای اجرای سیستم فاضلاب شهری، می توانید با ما تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی