پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » ۱۰علامت و نشانه مشکلات لوله های فاضلاب

۱۰علامت و نشانه مشکلات لوله های فاضلاب

  • از
مشکلات رایج لوله فاضلاب

جدول محتوا

وجود مشکل در سیستم لوله کشی می تواند خیلی بیشتر و پر هزینه تر از چیزی باشد که تصور می کنید. گاهی تشخیص دادن مشکلات مربوط به لوله و فاضلاب ممکن است کمی سخت باشد. به همین دلیل ما با تجربه ای که در لوله بازکنی تهران و رفع گرفتگی لوله ها در تهران داریم، در این مطلب ۱۰ علامت را که به شما در شناسایی این مشکلات کمک می کنند را مطرح می کنیم. 

مشکلات رایج لوله فاضلاب 

شما با دیدن این علائم، متوجه می شوید که باید از لوله کش ها و لوله بازکن های متخصص در این زمینه استفاده نمایید.

1. تخلیه کند آب

گاهی اوقات در ناحیه خاصی از خطوط فاضلاب مانند سینک یا دوش، تخلیه آهسته آب انجام گیرد، در این شرایط متوجه می شویم که زباله هایی مانند مو و یا کف صابون در مسیر لوله قرار گرفته و در آنجا انباشته شده اند اما گاهی در تمامی خطوط فاضلاب منزل تخلیه انجام نمی گیرد. در این صورت متوجه می شویم که خط اصلی فاضلاب دچار مشکل و انسداد شده است. این مورد بسیار اورژانسی بوده و باید خیلی سریع به آن رسیدگی شود.
بنابراین اگر به انسداد خطوط فاضلاب مشکوک شدید، حتما با یک لوله کش متخصص تماس بگیرید تا مشکل شما مورد بررسی تخصصی قرار گیرد.

2. مشاهده فشار کم آب

کم بودن فشار دوش آب حمام می تواند خیلی آزاردهنده باشد اما فقط همین نیست. کم بودن فشار آب می تواند علامتی مبنی بر انسداد لوله ها باشد. در صورتی که با فشار کم ناگهانی آب مواجه شدید، حتماً باید با یک لوله کش متخصص تماس بگیرید تا مشکل شما از این جهت بررسی گردد.

3. مشاهده لکه های قهوه ای روی سقف و دیوار

روش های رفع مشکلات لوله فاضلاب

مشاهده لکه های قهوه ای روی سقف خانه بسیار ناخوشایند است اما مشاهده این لکه ها علاوه بر ناخوشایند بودن می ‌تواند از علائم نشتی آب به طور مستقیم از طبقه بالا به پایین باشد. در مواجهه با این شرایط لازم است علاوه بر تعمیر سقف، منبع نشتی را پیدا کرده و به تعمیر آن بپردازید. ممکن است برای رفع این مشکلات به لوله بازکنی غرب تهران نیاز داشته باشید.

4. شنیدن صدای تق تق از لوله های آب

لوله ها معمولاً در شرایط عادی باید ساکت باشند و هیچ صدایی از آن ها به گوش نرسد. در صورتی که صدای تق تق از لوله ها به گوش رسید، به ویژه هنگامی که شیر آب به تازگی بسته شده است، باید بدانید که این صدای آب که مانند چکشی از لوله ها به گوش می رسد، هنگامی رخ می دهد که یک دفعه و ناگهانی جریان آب متوقف شده باشد و یا جهت جریان آب تغییر پیدا کرده باشد. در این صورت یک موج ضربه ایجاد می شود که صداهایی مثل صدای شل شدن لوله ها و کوبیدن را در آن ها ایجاد می کند. این اتفاقات ممکن است به دلیل فشار بالای آب در ساختمان های قدیمی و یا آبگرفتگی محفظه های هوا در سیستم لوله کشی ساختمان ها رخ دهد. زمانی که صدای تق تق از لوله ها به گوش می رسد یعنی در این صورت ممکن است اتصال لوله ها ضعیف بوده باشد.

5. استشمام بوی بد از درون لوله

باکتری ها و میکروب های زیادی در حمام ها و آشپزخانه ها وجود دارند که می توانند منشآ بوی بد و نامطبوع باشند اما دقت کنید که بوی زننده و نامطبوعی که بطور مداوم و پیوسته از خطوط فاضلاب به مشام می رسد، در واقع علامتی مبنی بر انسداد و یا شکستگی خطوط فاضلاب است.

6. بالا رفتن ناگهانی مبلغ قبض آب

شما باید در این زمینه هوشیار بوده و مصرف آب خود را در نظر داشته باشید؛ چون معمولاً بالا رفتن ناگهانی مبلغ قبض آب می تواند علامت روشن و واضحی مبنی بر وجود اشکال و نشتی در سیستم لوله کشی ساختمان شما باشد. زمانی که با افزایش بیش از اندازه و ناگهانی قبض آب خود روبرو شدید، حتماً با یک لوله کش متخصص لوله بازکنی ستارخان تماس گرفته و درخواست کمک کنید تا نشتی آب خطوط فاضلاب ساختمان شما مورد بررسی تخصصی قرار گیرد.

7. لایه برداری رنگ و کاغذ دیواری

چگونه مشکلات فاضلاب را رفع کنیم

گاهی ممکن است کاغذ دیواری و یا رنگ دیوار لایه لایه شده و دیوار حالت تاول زدگی و ترک خوردگی داشته باشد. در این شرایط احتمال نشتی در لوله وجود دارد.
بهتر است قبل از اینکه دیوار را تعمیر کنید، از لوله کشی متخصص مشاوره گرفته و بخواهید که لوله ها را به لحاظ نشتی و اشکال در سیستم لوله کشی بررسی کرده و در صورت پیدا کردن مشکل آن را برطرف نماید.

8. به گوش رسیدن صدا از توالت

معمولا توالت همیشه باید کاملاً بدون صدا باشد، مگر اینکه آن را شسته باشید. لذا در صورت شنیدن صدایی از توالت احتمال دارد که مشکلی اساسی در این زمینه وجود داشته باشد. از مشکلاتی که احتمال می رود در این صورت اتفاق افتاده باشد، انسداد پشته هواکش و یا انسداد خطوط فاضلاب است.

9. انسداد مداوم توالت

گاهی اوقات و هر چند وقت یک بار انسداد در توالت رخ می دهد. این طبیعی است اما اگر توالت به طور مداوم و پیوسته دچار گرفتگی شود، پس قطعاً مشکل عمیق تر از چیزی است که تصور می کنید. به خصوص اگر این گرفتگی در در نواحی دیگر اتفاق بیفتد، قطعاً و یقیناً مشکلاتی عمیق تر در سیستم لوله کشی فاضلاب وجود دارد که باید بررسی شود. در این مواقع ممکن است اشکال در انسداد لوله های فاضلاب و یا سیستم سپتیک باشد. باید ار لوله بازکنی متخصص در این زمینه مانند لوله بازکنی جنوب تهران کمک بگیرید.

10. کپک زدن روی دیوار یا کابینت ها

معمولاً مشاهده کپک در خانه علامت خوبی نمی تواند باشد. در صورت مشاهده کپک روی کابینت ها یا دیوارها به خصوص در حمام حتماً باید لوله های ساختمان را به لحاظ نشتی بررسی کنید. کپک معمولاً در محیط های مرطوب رشد می کند. در صورت مشاهده رطوبت بیش از حد در اتاق باید هرچه سریعتر اقدام به پیدا کردن منبع آن نمایید و مشکل را به طور ریشه ای و اساسی حل کنید.
در حالت کلی مشکلاتی که در سیستم لوله کشی و لوله های فاضلاب وجود دارند به چند دسته تقسیم می شوند:

  • وقوع انسداد در لوله های فاضلاب
  • نشتی و ترکیدگی در لوله های فاضلاب

زمانی که با انسداد و گرفتگی در لوله های فاضلابی و یا نشتی و ترکیدگی آن ها مواجه می شوید، لازم است بدانید که پیدا کردن محل دقیق مشکل جهت تعمیر لوله های فاضلاب خیلی مهم و حائز اهمیت است.
لازم است این کار توسط لوله کش های متخصص که در این زمینه دقت و ظرافت خاصی دارند، انجام بگیرد؛ چون در صورت عدم تشخیص دقیق و درست محل انسداد یا ترکیدگی و نشتی علاوه بر اینکه مشکل حل نمی شود، بلکه به مرور زمان مشکلات بیشتری در ساختمان به وجود می آید و مالک ساختمان هزینه های بسیار زیاد و گزافی را که مربوط به این مشکل می باشد را متحمل می شود. ما لوله بازکنی تهرانپارس را به شما توصیه می کنیم.
سخن پایانی
ممکن است برای هر کسی پیش آمده باشد که با اندک رطوبتی در سقف و دیوار خانه مواجه شده باشد و یا ممکن است علائمی از علامت های ذکر شده در بالا را مشاهده کرده باشد اما توجهی به این علائم نداشته باشد.
باید بگوییم که بی توجهی به این موضوع و پیگیری نکردن آن حتی اگر اندک باشد به مرور زمان و پس از گذشت روزها و هفته ها خسارات سنگین و زیادی را به ساختمان وارد می کند.
توجه به این نکات و تعمیرات به موقع عمر مفید لوله های ساختمان را بالا می برد و ساختمان را در مقابل آسیب های جدی مثل ریزش آوار، پوسیدگی، ترکیدگی لوله و … حفظ می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی