پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » بهترین لوله برای لوله کشی ساختمان

بهترین لوله برای لوله کشی ساختمان

  • از
بهترین لوله برای لوله کشی ساختمان

استفاده از بهترین لوله در هنگام لوله کشی آب ساختمان بسیار مهم و قابل اهمیت است. لوله هایی که در شبکه های لوله کشی شهر و روستا نصب می شوند باید دارای امنیت و کارایی بالایی باشند. چون سال های سال در شبکه ی لوله کشی استفاده خواهند شد. توجه به این نکته لازم است که لوله های استفاده شده در شبکه ی لوله کشی باید در مقابل تغییرات شرایط محیط خاصیت خود را حفظ کرده و پایدار باشند. با لوله بازکنی تهران همراه باشید. مطالبی در این زمینه ارائه خواهیم کرد.

لوله های فلزی نسبت به لوله های پلیمری قدیمی تر هستند. لوله های فلزی و لوله های مانیسمان فرآیند تولید پیچیده ای دارند. امروزه این لوله ها از فولاد محکم و ضد زنگ ساخته می شوند. لوله های فلزی بسیار محکم هستند. در دوران قدیم از لوله های فلزی در شبکه ی انتقال آب و فاضلاب استفاده می شد اما کم کم این نوع لوله دچار خوردگی شده و خراب می شدند.

بهترین نوع لوله در سیستم لوله کشی آب و فاضلاب

پیدایش مواد پلیمری منجر به تولید لوله های پلاستیکی همچون لوله ی پلی اتیلن، لوله ی یو پی وی سی، لوله پوش فیت و لوله ی کاروگیت شد، امروزه ترجیح مهندسان استفاده از لوله های پلی اتیلن در شبکه های آب و فاضلاب است.

اندازه و ابعاد لوله یو پی وی سی U-PVC و لوله ی پلی اتیلن متنوع است. بسته به نوع پروژه ی لوله کشی از هر کدام از این لوله ها استفاده می شود. این لوله ها را برای کار در فشارهای عملیاتی مختلف طراحی کرده اند. این لوله ها قطر و ضخامت مختلفی دارند.

امروزه متداول ترین نوع لوله در شبکه ی آب و فاضلاب لوله های پلاستیکی می باشند. برای پروژه های بزرگ آب و فاضلاب از لوله های پلی اتیلن دو جداره که شامل لوله ی کاروگیت و لوله ی اسپیرال هست استفاده می شود. با لوله های پلاستیکی آب به صورت بهداشتی انتقال می یابد.

انواع مختلف لوله در لوله کشی آب و تاسیسات ساختمان

انواع مختلف لوله وجود دارد که در لوله کشی آب و تاسیسات ساختمان در موارد گوناگون از آن ها استفاده می شود. جنس و تکنولوژی ساخت لوله ها متفاوت است به همین دلیل لوله ها خواص مکانیکی متفاوتی از خود نشان می دهند.

لوله های فلزی و غیر فلزی

لوله های آهنی و فولادی گالوانیزه

لوله خوب برای لوله کشی ساختمان

این لوله ها در بخش لوله کشی فاضلاب ساختمان استفاده می شود. مقاومت و تحمل فشار بالایی دارد. قیمت آن مناسب است، اما این نوع لوله ها منعطف نیستند. زیاد رسوب می بندند و زیاد دچار خوردگی می شوند. به خاطر معایبی که از این نوع لوله ها گفته شد به ندرت از آن در لوله کشی ساختمان استفاده می شود. برای رسوب گیری لوله های فلزی می توانید با لوله بازکنی ستارخان تماس بگیرید.

لوله های چدنی

در قسمت لوله کشی فاضلاب ساختمان ها لوله های چدنی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع لوله، خوردگی و فرسودگی کمی دارند. به لحاظ قیمت ارزان می باشد. مقاومت بالایی دارد. یکی از معایب لوله های چدنی این است که فرآیند اتصالات این لوله ها زمان زیادی می برد و کار به کندی پیش می رود.
امروزه به ندرت از لوله های گالوانیزه و چدنی در ساختمان ها استفاده می شود.

لوله های چند لایه ( سوپرپایپ )

بهترین لوله های مصرفی در تاسیسات آب و فاضلاب

یک نوع لوله ی ترکیبی وجود دارد که از ترکیب انواع لوله به صورت لایه لایه به وجود می آید. این نوع لوله ( سوپرپایپ ) معمولا ۵ لایه است. مزیت مکانیکی هر لایه باعث شده تا معایب آن آشکار نشود. امروزه روز از این نوع لوله به صورت فراوان استفاده می شود. از مزایای این لوله این است که کم رسوب می گیرد. مقاومت بالایی دارد. کمتر دچار خوردگی می شود. نصب آن سریع و راحت است.

در ساختمان های تک واحدی یا مجتمع ها چه به صورت مسکونی چه به صورت تجاری لوله کشی آب گرم و سرد می تواند انواع مختلفی داشته باشد. آب در لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان از یک مسیر اصلی وارد لوله ی تقسیم کننده می شود سپس با یک یا چند مسیر جدا کننده وارد ساختمان می شود. ) تک واحدی یا چند واحدی ). برای هر واحد انشعابات گرم و سرد لحاظ می شود.

مزایای لوله های 5 لایه برای لوله کشی ساختمان

همان طور که گفته شد در لوله کشی آب ساختمان به خاطر وجود انشعاب های مختلف و متعدد، باید لوله ها دارای ثبات و دوام باشند و به لحاظ هزینه، هزینه ها نباید خیلی بالا باشد، پس لوله های پنج لایه PEX-AL-PEX دارای مزایایی هستند که آن مزایا عبارتند از:

  • کلاف لوله ها دارای طول زیادی است.
  • لوله ها قابل انعطاف هستند.
  • این نوع لوله ها مقاومت مکانیکی بالایی دارند.
  • این لوله ها نسبت به بقیه ی لوله ها ضایعات کمتری دارند.
  • در کار با این نوع لوله کار سریع پیش می رود چون نصب لوله ها با سرعت انجام می گیرد.
  • با استفاده از این نوع لوله در هزینه ها صرفه جویی می شود.
  • در این نوع لوله اکسیژن به آن نفوذ نمی کند و در نتیجه از اکسید شدن تاسیسات جلوگیری می شود.
  • این نوع لوله ها عمر مفید طولانی دارند.

ممکن است به خدمات لوله بازکنی سعادت آباد نیاز داشته باشید.

بنابراین:

همان طور که گفته شد لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان ها قسمت مهم در پروژه ی ساخت و ساز است. لوله ها انواع مختلفی دارند و هر کدام بسته به خواص مکانیکی و فیزیکی کاربرد مخصوص به خود را دارند. امروزه لوله های چند لایه به دلیل تکنولوژی جدید در ساختارشان و داشتن مزایای لوله های فلزی و پلاستیکی در کنار هم کارآیی بالایی دارند. به همین دلیل بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی