پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » بهترین محلول لوله بازکن توالت

بهترین محلول لوله بازکن توالت

 • از
بهترین محلول لوله بازکن توالت
فهرست مطالب

هنگامی که چاه فاضلاب دچار گرفتگی شود قطعا شما به دنبال راه چاره ای برای رفع گرفتگی آن خواهید بود. شاید به دنبال بهترین محلول لوله بازکن توالت و یا ابزار مخصوص این کار باشید و یا شاید هم با لوله بازکنی تهران تماس بگیرید. در ادامه بهترین روش رفع گرفتگی توالت را معرفی می کنیم.

برای رفع گرفتگی توالت به دنبال چه چیزی هستید؟

روش فوری رفع گرفتگی توالت

امکان دارد در این زمینه سوالات زیادی داشته باشید؛ به طور مثال: چه محلول لوله بازکنی برای رفع گرفتگی توالت مناسب است؟ یا اینکه: برای تهیه محلول لوله بازکن چقدر باید هزینه کنیم؟ آیا این محلول مشکل گرفتگی لوله را برطرف می کند؟ از کجا باید این محلول لوله بازکن را تهیه کرد؟
با ما همراه باشید، در این زمینه مطالبی را عنوان خواهیم کرد. می توانید محلول های لوله بازکن و روش های دیگر رفع گرفتگی را که بیان خواهیم کرد امتحان کنید. ممکن است نیاز به خدمات لوله بازکنی با دستگاه داشته باشید.

استفاده از خدمات لوله بازکنی با دستگاه برای رفع گرفتگی چاه توالت

رفع گرفتگی توالت با فنرلوله بازکنی

اگر بخواهید رفع گرفتگی چاه توالت را خودتان انجام دهید، ممکن است دچار دردسر شده و زحمت زیادی برایتان درست شود. شايد ابزار و تجهیزات لازم را نداشته باشید. در این صورت بهترین روش برای حل این مشکل استفاده از خدمات لوله بازکنی و سرویسکاران متخصص و مجرب می باشد.

بهترین محلول لوله بازکن برای توالت

بهترین محلول لوله بازکن توالت خانگی

اگر قصد استفاده از محلول لوله بازکن اسیدی را برای رفع گرفتگی چاه توالت دارید آن را به شما معرفی خواهیم کرد.
ماده ی اولیه ای که در ساخت محلول چاه بازکن استفاده می شود، اسید سولفوریک است. در مواقعی که چاه توالت با مدفوع دچار گرفتگی می شود اسید لوله بازکن مشکل شما را حل خواهد کرد. در مواجهه با گرفتگی شدید چاه و لوله فاضلاب و نیاز به اسید باید بدانید که قیمت اسید سولفوریک متفاوت است، چون غلظت اسید در تمام لوله بازکن ها ثابت نیست. محلول ها با غلظت متفاوت اسید قیمت متفاوتی دارند.

یکی از راه حل های مورد استفاده مردم از گذشته تا کنون برای رفع انسداد و گرفتگی لوله ها، استفاده از مایع های لوله بازکن قوی و شیمیایی بوده است. این راه در واقع روشی سریع و راحت برای رفع مشکل گرفتگی لوله می باشد و روشی است که معمولاً در وهله اول هنگام مواجهه با گرفتگی و انسداد لوله به ذهن عموم مردم می‌رسد. اما باید بگوییم که داشتن آگاهی نسبت به این محلول ها و شناخت کافی درباره آن ها لازم است. همچنین رعایت نکات ایمنی حین استفاده از آن ها لازم و ضروری می باشد. 

معرفی محلول های قوی لوله باز کن

در ادامه به معرفی بهترین محلول لوله بازکن توالت می پردازیم. خصوصیات، مزیت ‌ها و کارایی آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم، تا شما بتوانید در صورت نیاز به این محلول های لوله بازکن، بهترین آن ها را با آگاهی انتخاب و تهیه نمایید. توجه به این نکته لازم است که این مایع ها دارای خاصیت اسیدی هستند، پس می توانند موجب سوختگی شوند. هنگامی که از این مایع های لوله بازکن استفاده می‌کنید باید مراقب باشید تا پوست شما دچار سوختگی نگردد.

محلول لوله بازکن تنطور

مایع لوله بازکن تنطور

در بین محلول های لوله بازکن، مایع لوله بازکن تنطور جزو برترین لوله بازکن ها برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب می باشد. این محلول دارای مجوز وزارت صنعت و معدن است و به صورت ۵۰۰ گرم در بازار موجود است.

ویژگی های مایع لوله بازکن تنطور

چند ویژگی محلول لوله بازکن قوی تنطور را ذکر می‌کنیم. این ویژگی ها موجب می شود که مشتریان این محلول را جهت رفع مشکل خود انتخاب کرده و خریداری نمایند.

 • از بین بردن بوی بد و نامطبوع فاضلاب با استفاده از محلول لوله بازکن تنطور
 • باز شدن سریع لوله ها و رفع گرفتگی آن ها در مدت زمان کوتاه با استفاده از اسید لوله باز کن تنطور
 • این لوله بازکن دارای ترکیباتی است که لوله های فاضلاب را در برابر خوردگی و پوسیدگی محافظت می کند.

جهت آگاهی شما عزیزان باید بگوییم که اگر مشکل گرفتگی و انسداد لوله های فاضلاب خیلی شدید و سخت است استفاده از برترین مایه های لوله بازکن قوی هم نمی تواند لوله را باز کند و اصلاً کارساز نیست. در مواجهه با چنین شرایطی باید از خدمات لوله بازکنی جنوب تهران البته با توجه مبه محل زندگی خود، استفاده شود. با یک تماس با لوله بازکنی در تهران می توانید در اسرع وقت و با هزینه کم و مناسب از شر مشکل گرفتگی لوله خلاص شوید.

مایع لوله بازکن اکتیو

مایع لوله بازکن اکتیو

مایع لوله بازکن اکتیو از برترین محلول های لوله بازکن به شمار می رود. این محلول برای اولین بار در سال ۱۳۸۷ به بازار عرضه شده است. کیفیت بسیار بالایی دارد و یک محلول لوله بازکن روان، متفاوت و خاص است که از طرف مصرف کنندگان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در گرفتگی هایی که عامل آن ها رسوبات و چربی ها هستند بسیار کارآمد می باشد. این محلول لوله بازکن عملکرد خوب و کارایی بالایی دارد و بسیار قدرتمند است.

ویژگی های مایع لوله بازکن اکتیو

خصوصیات و ویژگی های این محلول به شرح زیر است:

 • بوی نامطبوع و بد فاضلاب را از بین می برد.
 • این محلول مواد ضدعفونی کننده و تمیز کننده دارد و برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن لوله نیز به کار می رود.
 • برای رفع گرفتگی و انسداد لوله ظرفشویی، حمام، دستشویی و … کاربرد دارد.
 • این محلول به دلیل داشتن ترکیبات محافظت کننده لوله ها را در برابر پوسیدگی و خوردگی محافظت می کند.

مایع لوله بازکن اتک

مایع لوله بازکن اتک

محلول لوله بازکن اتک بسیار قوی بوده و فروش خوبی در بین محصولات لوله بازکنی داشته است. این محلول دارای مجوز سازمان غذا و دارو می باشد و جزو بهترین و برترین محلول های لوله بازکن جهت رفع انسداد و گرفتگی لوله فاضلاب است.

دقت داشته باشید اگر به دفعات زیاد و بی رویه از این محلول استفاده شود، لوله ها دچار خوردگی و پوسیدگی خواهند شد. بهتر است از خدمات شرکت های لوله بازکنی ازجمله لوله بازکنی غرب تهران جهت رفع مشکل گرفتگی لوله استفاده نمایید.

ویژگی های مایع لوله بازکن اتک

خصوصیات و ویژگی های مهمی که این محصول دارد به شرح زیر است:

 • چربی ها و روغن هایی که در لوله ها جمع شده اند را از بین می برد.
 • گرفتگی و انسداد لوله فاضلاب ظرفشویی و چاه آشپزخانه را رفع می‌کند.
 • در دستشویی و حمام قابل استفاده می باشد.
 • بوی بد و نامطبوع فاضلاب را از بین می برد.

محلول لوله باز کن راهگشا

محلول لوله باز کن راهگشا

این محلول از جمله بهترین محلول لوله بازکن توالت می باشد چون هم قابلیت از بین بردن روغن ها و چربی ها را دارد و هم می تواند مواد زائد و موهای فشرده را از بین برده و متلاشی کند.

ویژگی های محلول لوله باز کن راهگشا

خصوصیات و ویژگی های این محلول لوله بازکن به شرح زیر است:

 • مایع لوله بازکن راهگشا با محیط زیست سازگار است.
 • این محلول خاصیت پاک کنندگی و ضد عفونی کنندگی دارد.
 • گرفتگی های سخت را در انواع لوله ها از بین می برد.

محلول لوله بازکن رخشا

مایع لوله بازکن رخشا

محلول لوله بازکن رخشا از برترین و بهترین اسیدهای لوله بازکن به شمار می‌رود که با استفاده از تکنولوژی و فناوری روز دنیا در رفع گرفتگی لوله های فاضلاب کارایی خوبی دارد. محلول لوله بازکن رخشا تولید شرکت پاکسان است. این شرکت در تولید محصولات و مواد شوینده بهداشتی صنعتی بسیار موفق عمل کرده است. محلول لوله بازکن رخشا همواره مورد توجه و استفاده عموم مردم قرار می گیرد.

ویژگی های مایع لوله بازکن رخشا

مزیت ها و خصوصیت های مایع لوله بازکن رخشا به شرح زیر است:
ساختار این محلول روان است. به همین دلیل عملکرد سریعی دارد. این محلول قادر است چربی ها و رسوبات دیواره لوله ها را از بین ببرد. همچنین دارای مواد پاک کننده می باشد. در رفع گرفتگی و انسداد انواع لوله های فاضلاب اعم از سینک ظرفشویی، حمام، توالت ایرانی و فرنگی کاربرد دارد. البته ممکن است خودتان را راحت کنید و اگر در بلوار فردوس ساکن هستید، با لوله بازکنی بلوار فردوس تماس بگیرید.

مایع لوله بازکن کوبایاشی

مایع لوله بازکن کوبایاشی

این محلول لوله بازکن دارای حالت فوم مانند و پولکی می‌ باشد که می‌تواند گرفتگی و انسداد انواع لوله های فاضلاب را رفع کند. به طور مثال: لوله های آشپزخانه، روشویی، ظرفشویی، توالت، حمام جز مواردی هستند که این محلول قابلیت باز کردن آن ها را دارد.

ویژگی های مایع لوله بازکن کوبایاشی

خصوصیات و مزیت های لوله بازکن کوبایاشی به شرح زیر است:

 • بهترین و برترین لوله بازکن توالت است.
 • ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال است.
 • بوی بد و نامطبوع فاضلاب را از بین می برد.
 • قابلیت حل شدن در آب گرم را دارد.
 • در دسترس بودن و خصوصیات مذکور این محصول موجب برتری این اسید در بین محصولات لوله بازکنی شده است.

البته محلولهای لوله بازکن دیگری نیز وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به لوله باز کن تیرک، صاف، روان، چنته، کانتین و محشر اشاره کرد.

خطرات و مضرات استفاده از محلول های لوله بازکن قوی

به چند دلیل عمده استفاده از مایع های لوله بازکن اسیدی و قوی توصیه نمی شود. به نکات زیر در این خصوص توجه داشته باشید:

 • ایجاد زخم های عمیق و شدید در پوست بر اثر برخورد محلول های لوله بازکن اسیدی و شیمیایی با پوست
 • آسیب دیدن ریه، معده، شش ها و مری بر اثر استشمام گازهای متصاعد شده از مایعات لوله بازکنی اسیدی و شیمیایی
 • اختلال در سیستم لوله کشی بر اثر استفاده از مایعات لوله بازکنی بی کیفیت و ارزان
 • ایجاد خوردگی و پوسیدگی در لوله های فاضلاب بر اثر استفاده مکرر از مایعات لوله بازکنی اسیدی و شیمیایی
 • احتمال خطر سوختگی شدید و حتی مرگ با استفاده از محلول های لوله بازکن اسیدی و شیمیایی
 • آسیب دیدن چشم و احتمال نابینایی بر اثر برخورد محلول های لوله بازکن شیمیایی و اسیدی با چشم

محلول لوله بازکن توالت خانگی

مایع لوله بازکن تنطور

یکی از روش هایی که برای رفع گرفتگی استفاده می شود ترکیب سرکه و جوش شیرین است. نکته ی قابل توجه در این مورد این است که این ترکیبی که در خانه درست می کنید بی خطر نیست پس توجه داشته باشید که غلظت بالای این ترکیب لوله ها را دچار خوردگی و پوسیدگی خواهد کرد. خوردگی لوله منجر به نشتی لوله خواهد شد؛ همچنین از ترکیب این دو ماده گاز های سمی متصاعد خواهد شد که برای سلامتی مضر و خطرناک است.
توجه داشته باشید: محلول های در مواردی که گرفتگی چاه توالت با مدفوع و مواد عالی باشد کارساز است در غیر این صورت یعنی اگر گرفتگی چاه توالت با اجسام سخت اتفاق افتد این محلول کاربردی نخواهد داشت. اگر زمان کافی برای انجام هیچ یک از این کارها را ندارید می توانید با لوله بازکنی ستارخان تماس بگیرید.

روش های رفع گرفتگی چاه توالت:

در ادامه به چند روش رفع گرفتگی لوله توالت و یا سینک اشاره می کنیم. انتخاب با شماست که از کدام روش برای رفع گرفتگی لوله ها استفاده کنید.

استفاده از محلول چاه بازکن قوی برای رفع گرفتگی توالت

می توانید یک محلول چاه بازکن توالت از فروشگاه خریداری کنید، سپس به دستورالعملی که روی بطری محلول نوشته شده است توجه کنید. مقداری از اسید را که در دستورالعمل درج شده در کاسه توالت فرنگی ریخته و مدت زمانی را که گفته شده است صبر کنید. در مرحله ی بعد باید در کاسه آب بریزید.

استفاده از محلول لوله بازکن خانگی

اگر قادر به تهیه ی اسید لوله بازکن نبودید، می توانید در خانه محلول لوله بازکن خانگی تهیه کنید؛ به طور مثال: همانطور که قبلا هم گفته شد از ترکیب سرکه و جوش شیرین برای رفع گرفتگی با رعایت نکات ایمنی استفاده کنید.
۲ فنجان سرکه و ۱ فنجان جوش شیرین:
این دو ماده را به اندازه ی گفته شده به صورت جداگانه در توالت بریزید. جدا جدا ریختن این مواد در کاسه به این دلیل است که مواد در داخل سیفون با هم ترکیب شوند. به دنبال فرآیند شیمیایی که ترکیب جوش شیرین و سرکه ایجاد می کند گرفتگی لوله رفع خواهد شد. نوع سرکه فرقی ندارد اما در این مورد سرکه ی سفید مقطر کاربرد بیشتری دارد. بعد از یک شب که این مواد داخل لوله ماندند آب داغ را به کاسه بریزید.

نکته: صابون مایع هم در داخل توالت به جای سرکه و جوش شیرین می تواند به شل شدن گرفتگی منجر شود.
البته لازم به ذکر است که این روش برای گرفتگی های سخت کارساز نمی باشد.

ساخت ابزار چاه بازکنی

این روش زمانی کارساز است که گرفتگی در سیفون اتفاق افتاده باشد یعنی به لوله ی فاضلاب نرسیده باشد. برای این کار می توانید یک چوب لباسی را شکسته و صاف کنید. با استفاده از سیم فلزی، پارچه ای به سر آن ببندید. این پارچه از آسیب زدن به کاسه ی توالت جلوگیری می کند. قسمتی را که پارچه بستید یعنی سر چوب لباسی را به داخل سیفون ببرید. فشار دهید، وقتی حس کردید که به جسم سختی برخورد کرد آن را بچرخانید و فشار بدهید. با چندین بار تکرار این کار شاید بتوان گرفتگی لوله را رفع کرد. زمانی که حس کردید آب کاسه در حال کم شدن است یعنی این روش کارساز بوده است، در غیر این صورت باید از دستگاه های لوله بازکنی استفاده کرد. توصیه می کنیم در صورت نیاز از خدمات لوله بازکنی سعادت آباد نیز کمک بگیرید.

کدام روش برای رفع گرفتگی چاه توالت بهتر است؟

اگر بخواهیم دو روش استفاده از محلول چاه بازکن و استفاده از فنر لوله بازکن را مقایسه کنیم باید نکاتی را در نظر بگیریم:

 • محلول لوله بازکن به دنبال هزینه ای که دارد، صد در صد مشکل گرفتگی لوله را رفع نخواهد کرد. فقط در چند مورد استفاده از این محلول نتیجه می دهد.
 • به دلیل شیمیایی و اسیدی بودن این محلول ها و گاز های متصاعد شده از آن ها استفاده از این محلول ها خطراتی به همراه دارد.
 • اسیدی بودن این محلول های شیمیایی موجب خوردگی لوله ها شده و سیستم لوله کشی را مختل خواهد کرد.
 • دستگاه لوله بازکنی به دنبال هزینه ای که دارد تقریبا صد در صد مشکل را حل خواهد کرد.
 • خطری برای انسان ندارد.
 • موجب مختل شدن سیستم لوله کشی نخواهد شد.

فنر لوله بازکنی بهتر از محلول های لوله بازکن

رفع گرفتگی لوله توالت فرنگی

فنر لوله بازکن می تواند اجسام گیر کرده در توالت را خرد کرده و یا خارج کند. اگر سرویسکار این کار را برای شما انجام دهد، از دستگاه های فنر لوله بازکنی برقی استفاده خواهد کرد، اما اگر خود شما قصد استفاده از فنر را دارید؛ باید از فنر عادی فلزی استفاده کنید. فنر هایی وجود دارند که مخصوص لوله بازکنی هستند که در سر آنها فنری تعبیه شده که قادر به خرد کردن اجسام است. شما با چرخاندن فنر داخل سیفون می توانید گرفتگی را برطرف کنید. برای این کار باید فنر را داخل سیفون برده و فشار دهید تا زمانی که به جسم متحرکی گیر کند، سپس آن را چرخانده و فشار دهید. وقتی فنر را می چرخانید باید فشار هم بدهید. استفاده از فنر برای رفع گرفتگی در خانه توسط خودتان کمی مشکل است؛ اما دستگاه های فنر لوله بازکنی سرعت و قدرت بالایی دارند و قطعا مشکل شما را حل خواهند کرد.
برای رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی می توانید چسب آکواریوم توالت فرنگی را ببرید و آن را برگردانید سپس از زیر آن اسید ریخته یا فنر بزنید. ممکن است این کار برای شما سخت باشد و يا ترس شکستن کاسه را داشته باشید، در این صورت از خدمات لوله بازکنی استفاده کنید تا مشکل شما راحت و بی دردسر حل شود.

تلمبه لوله بازکن به صرفه تر از محلول چاه بازکن

تلمبه لوله بازکن

تلمبه ای که به منظور رفع گرفتگی تهیه می کنید همیشه قابل استفاده است اما محلول های لوله بازکن را برای هر بار گرفتگی باید تهیه کنید.

در توالت فرنگی درب مخزن را برداشته و درپوش فلپ را محکم کرده و یا زنجیر متصل به فلپ را جدا کنید یا شیر آب متصل توالت را ببندید تا مطمئن شوید که آب بیشتری به کاسه وارد نمی شود، سپس عامل گرفتگی توالت را بررسی کنید. اگر جسم گیر کرده را دیدید دستکش پوشیده و آن را خارج کنید اما اگر مدفوع عامل گرفتگی لوله بود می توانید از تلمبه استفاده کنید.
تلمبه های دستی مختلفی در بازار وجود دارند سعی کنید از تلمبه های با کیفیت استفاده کنید.
قسمت پلاستیکی که در سر لوله بازکن وجود دارد را با آب داغ نرم کنید تا در سر سیفون کیپ و محکم شود. از نبودن درز بین لوله بازکن و سیفون مطمئن شوید. وقتی پمپاژ صورت می گیرد آب هل داده یا کشیده می‌ شود. هوا نباید جا به جا شود. اولین بار تلمبه را آرام فشار دهید چون امکان دارد هوا داخل سیفون شود، بعد با شدت بیشتر فشار و مکش را انجام دهید. ۱۰ دقیقه ای ممکن است برای رفع گرفتگی با تلمبه زمان لازم باشد. اگر گرفتگی رفع شد که عالیست اما اگر انجام نشد باید از خدمات لوله بازکنی با دستگاه استفاده شود.

در نهایت شاید نیاز باشد با یکی از شعبات ما نظیر لوله بازکنی گیشا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی