بهترین محلول لوله بازکن توالت

هنگامی که چاه فاضلاب دچار گرفتگی شود قطعا شما به دنبال راه چاره ای برای رفع گرفتگی آن خواهید بود. شاید به دنبال محلول لوله بازکن و یا ابزار مخصوص این کار باشید و یا شاید هم با لوله بازکنی تهران تماس بگیرید. در ادامه بهترین روش رفع گرفتگی توالت را معرفی می کنیم.

برای رفع گرفتگی توالت به دنبال چه چیزی هستید؟

روش فوری رفع گرفتگی توالت

امکان دارد در این زمینه سوالات زیادی داشته باشید؛ به طور مثال: چه محلول لوله بازکنی برای رفع گرفتگی توالت مناسب است؟ یا اینکه: برای تهیه محلول لوله بازکن چقدر باید هزینه کنیم؟ آیا این محلول مشکل گرفتگی لوله را برطرف می کند؟ از کجا باید این محلول لوله بازکن را تهیه کرد؟
با ما همراه باشید، در این زمینه مطالبی را عنوان خواهیم کرد. می توانید محلول های لوله بازکن و روش های دیگر رفع گرفتگی را که بیان خواهیم کرد امتحان کنید. ممکن است نیاز به خدمات لوله بازکنی با دستگاه داشته باشید.

استفاده از خدمات لوله بازکنی با دستگاه برای رفع گرفتگی چاه توالت

رفع گرفتگی توالت با فنرلوله بازکنی

اگر بخواهید رفع گرفتگی چاه توالت را خودتان انجام دهید، ممکن است دچار دردسر شده و زحمت زیادی برایتان درست شود. شايد ابزار و تجهیزات لازم را نداشته باشید. در این صورت بهترین روش برای حل این مشکل استفاده از خدمات لوله بازکنی و سرویسکاران متخصص و مجرب می باشد.

بهترین محلول لوله بازکن برای توالت

بهترین محلول لوله بازکن توالت خانگی

اگر قصد استفاده از محلول لوله بازکن اسیدی را برای رفع گرفتگی چاه توالت دارید آن را به شما معرفی خواهیم کرد.
ماده ی اولیه ای که در ساخت محلول چاه بازکن استفاده می شود، اسید سولفوریک است. در مواقعی که چاه توالت با مدفوع دچار گرفتگی می شود اسید لوله بازکن مشکل شما را حل خواهد کرد. در مواجهه با گرفتگی شدید چاه و لوله فاضلاب و نیاز به اسید باید بدانید که قیمت اسید سولفوریک متفاوت است، چون غلظت اسید در تمام لوله بازکن ها ثابت نیست. محلول ها با غلظت متفاوت اسید قیمت متفاوتی دارند.

محلول لوله بازکن توالت خانگی

رفع گرفتگی توالت با محلول خانگی

یکی از روش هایی که برای رفع گرفتگی استفاده می شود ترکیب سرکه و جوش شیرین است. نکته ی قابل توجه در این مورد این است که این ترکیبی که در خانه درست می کنید بی خطر نیست پس توجه داشته باشید که غلظت بالای این ترکیب لوله ها را دچار خوردگی و پوسیدگی خواهد کرد. خوردگی لوله منجر به نشتی لوله خواهد شد؛ همچنین از ترکیب این دو ماده گاز های سمی متصاعد خواهد شد که برای سلامتی مضر و خطرناک است.
توجه داشته باشید: محلول های در مواردی که گرفتگی چاه توالت با مدفوع و مواد عالی باشد کارساز است در غیر این صورت یعنی اگر گرفتگی چاه توالت با اجسام سخت اتفاق افتد این محلول کاربردی نخواهد داشت. اگر زمان کافی برای انجام هیچ یک از این کارها را ندارید می توانید با لوله بازکنی ستارخان تماس بگیرید.

روش های رفع گرفتگی چاه توالت:

استفاده از محلول چاه بازکن قوی برای رفع گرفتگی توالت

می توانید یک محلول چاه بازکن توالت از فروشگاه خریداری کنید، سپس به دستورالعملی که روی بطری محلول نوشته شده است توجه کنید. مقداری از اسید را که در دستورالعمل درج شده در کاسه توالت فرنگی ریخته و مدت زمانی را که گفته شده است صبر کنید. در مرحله ی بعد باید در کاسه آب بریزید.

استفاده از محلول لوله بازکن خانگی

اگر قادر به تهیه ی اسید لوله بازکن نبودید، می توانید در خانه محلول لوله بازکن خانگی تهیه کنید؛ به طور مثال: همانطور که قبلا هم گفته شد از ترکیب سرکه و جوش شیرین برای رفع گرفتگی با رعایت نکات ایمنی استفاده کنید.
۲ فنجان سرکه و ۱ فنجان جوش شیرین:
این دو ماده را به اندازه ی گفته شده به صورت جداگانه در توالت بریزید. جدا جدا ریختن این مواد در کاسه به این دلیل است که مواد در داخل سیفون با هم ترکیب شوند. به دنبال فرآیند شیمیایی که ترکیب جوش شیرین و سرکه ایجاد می کند گرفتگی لوله رفع خواهد شد. نوع سرکه فرقی ندارد اما در این مورد سرکه ی سفید مقطر کاربرد بیشتری دارد. بعد از یک شب که این مواد داخل لوله ماندند آب داغ را به کاسه بریزید.

نکته: صابون مایع هم در داخل توالت به جای سرکه و جوش شیرین می تواند به شل شدن گرفتگی منجر شود.
البته لازم به ذکر است که این روش برای گرفتگی های سخت کارساز نمی باشد.

ساخت ابزار چاه بازکنی

این روش زمانی کارساز است که گرفتگی در سیفون اتفاق افتاده باشد یعنی به لوله ی فاضلاب نرسیده باشد. برای این کار می توانید یک چوب لباسی را شکسته و صاف کنید. با استفاده از سیم فلزی، پارچه ای به سر آن ببندید. این پارچه از آسیب زدن به کاسه ی توالت جلوگیری می کند. قسمتی را که پارچه بستید یعنی سر چوب لباسی را به داخل سیفون ببرید. فشار دهید، وقتی حس کردید که به جسم سختی برخورد کرد آن را بچرخانید و فشار بدهید. با چندین بار تکرار این کار شاید بتوان گرفتگی لوله را رفع کرد. زمانی که حس کردید آب کاسه در حال کم شدن است یعنی این روش کارساز بوده است، در غیر این صورت باید از دستگاه های لوله بازکنی استفاده کرد. توصیه می کنیم در صورت نیاز از خدمات لوله بازکنی سعادت آباد نیز کمک بگیرید.

کدام روش برای رفع گرفتگی چاه توالت بهتر است؟

اگر بخواهیم دو روش استفاده از محلول چاه بازکن و استفاده از فنر لوله بازکن را مقایسه کنیم باید نکاتی را در نظر بگیریم:

  • محلول لوله بازکن به دنبال هزینه ای که دارد، صد در صد مشکل گرفتگی لوله را رفع نخواهد کرد. فقط در چند مورد استفاده از این محلول نتیجه می دهد.
  • به دلیل شیمیایی و اسیدی بودن این محلول ها و گاز های متصاعد شده از آن ها استفاده از این محلول ها خطراتی به همراه دارد.
  • اسیدی بودن این محلول های شیمیایی موجب خوردگی لوله ها شده و سیستم لوله کشی را مختل خواهد کرد.
  • دستگاه لوله بازکنی به دنبال هزینه ای که دارد تقریبا صد در صد مشکل را حل خواهد کرد.
  • خطری برای انسان ندارد.
  • موجب مختل شدن سیستم لوله کشی نخواهد شد.

فنر لوله بازکنی بهتر از محلول های لوله بازکن

رفع گرفتگی لوله توالت فرنگی

فنر لوله بازکن می تواند اجسام گیر کرده در توالت را خرد کرده و یا خارج کند. اگر سرویسکار این کار را برای شما انجام دهد، از دستگاه های فنر لوله بازکنی برقی استفاده خواهد کرد، اما اگر خود شما قصد استفاده از فنر را دارید؛ باید از فنر عادی فلزی استفاده کنید. فنر هایی وجود دارند که مخصوص لوله بازکنی هستند که در سر آنها فنری تعبیه شده که قادر به خرد کردن اجسام است. شما با چرخاندن فنر داخل سیفون می توانید گرفتگی را برطرف کنید. برای این کار باید فنر را داخل سیفون برده و فشار دهید تا زمانی که به جسم متحرکی گیر کند، سپس آن را چرخانده و فشار دهید. وقتی فنر را می چرخانید باید فشار هم بدهید. استفاده از فنر برای رفع گرفتگی در خانه توسط خودتان کمی مشکل است؛ اما دستگاه های فنر لوله بازکنی سرعت و قدرت بالایی دارند و قطعا مشکل شما را حل خواهند کرد.
برای رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی می توانید چسب آکواریوم توالت فرنگی را ببرید و آن را برگردانید سپس از زیر آن اسید ریخته یا فنر بزنید. ممکن است این کار برای شما سخت باشد و يا ترس شکستن کاسه را داشته باشید، در این صورت از خدمات لوله بازکنی استفاده کنید تا مشکل شما راحت و بی دردسر حل شود.

تلمبه لوله بازکن به صرفه تر از محلول چاه بازکن

تلمبه لوله بازکن

تلمبه ای که به منظور رفع گرفتگی تهیه می کنید همیشه قابل استفاده است اما محلول های لوله بازکن را برای هر بار گرفتگی باید تهیه کنید.

در توالت فرنگی درب مخزن را برداشته و درپوش فلپ را محکم کرده و یا زنجیر متصل به فلپ را جدا کنید یا شیر آب متصل توالت را ببندید تا مطمئن شوید که آب بیشتری به کاسه وارد نمی شود، سپس عامل گرفتگی توالت را بررسی کنید. اگر جسم گیر کرده را دیدید دستکش پوشیده و آن را خارج کنید اما اگر مدفوع عامل گرفتگی لوله بود می توانید از تلمبه استفاده کنید.
تلمبه های دستی مختلفی در بازار وجود دارند سعی کنید از تلمبه های با کیفیت استفاده کنید.
قسمت پلاستیکی که در سر لوله بازکن وجود دارد را با آب داغ نرم کنید تا در سر سیفون کیپ و محکم شود. از نبودن درز بین لوله بازکن و سیفون مطمئن شوید. وقتی پمپاژ صورت می گیرد آب هل داده یا کشیده می‌ شود. هوا نباید جا به جا شود. اولین بار تلمبه را آرام فشار دهید چون امکان دارد هوا داخل سیفون شود، بعد با شدت بیشتر فشار و مکش را انجام دهید. ۱۰ دقیقه ای ممکن است برای رفع گرفتگی با تلمبه زمان لازم باشد. اگر گرفتگی رفع شد که عالیست اما اگر انجام نشد باید از خدمات لوله بازکنی با دستگاه استفاده شود.

در نهایت شاید نیاز باشد با یکی از شعبات ما نظیر لوله بازکنی افسریه تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.