پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » آموزش نصب توالت فرنگی

آموزش نصب توالت فرنگی

  • از
آموزش نصب توالت فرنگی

جدول محتوا

امروزه به دلیل تمیز بودن توالت فرنگی نسبت به توالت ایرانی و به روز شدن سرویس های بهداشتی و همینطور استفاده راحت افراد مخصوصا سالمندان از توالت فرنگی بیشتر مردم خواهان استفاده از این نوع توالت می باشند. در این مطلب نکاتی درباره نصب توالت فرنگی مطرح می کنیم البته اگر هم خودتان از عهده این کار برنیایید بهتر است برای راحتی کار و اطمینان از نصب درست توالت فرنگی با لوله بازکنی تهران تماس بگیرید. با ما همراه باشید.

مراحل نصب توالت فرنگی

اگر مراحل نصب توالت فرنگی تقسیم بندی شود، دیگر مرحله ای را جا نمی اندازید و ترتیب کار را بهتر رعایت می کنید.

لوله کشی توالت فرنگی

این مرحله جزو اولین اقداماتی است که در نصب توالت فرنگی در مکانی که لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب مورد نیاز برای آن وجود ندارد، باید انجام گیرد.

تعیین فاصله مناسب و لازم برای نصب توالت فرنگی

هنگام انتخاب محل نصب توالت فرنگی باید فاصله لازم برای نصب توالت فرنگی را در نظر بگیرید. نکته مهمی که برای تعیین فاصله لازم برای توالت فرنگی وجود دارد این است که فاصله توالت فرنگی از دیوار پشتی از دیوار مجاور و از دیوار روبه رو باید رعایت گردد.

راهنمای نصب توالت فرنگی

تهیه وسایل و لوازم نصب توالت فرنگی

با آماده شدن سیستم لوله کشی آب و فاضلاب و هواکش توالت فرنگی می توان اقدام به نصب آن کرد. وسایل و لوازم مربوط به نصب توالت فرنگی را آماده کنید.

لوازم مورد نیاز برای نصب توالت فرنگی

لوازمی که برای نصب توالت فرنگی لازم است عبارتند از:

  • لباس کار مناسب، دستکش

برای نصب توالت فرنگی استفاده از لباس مخصوص و خاص ضرورتی ندارد. همین که از لباسی که دیگر نیاز ندارید، استفاده کنید کافی است. استفاده از دستکش برای حفظ بدن شما از انتقال میکروب ها و بیماری ها می باشد. در محیط سرویس بهداشتی باید اصول بهداشتی رعایت شود، چون میکروب های بسیار زیادی در محیط سرویس بهداشتی وجود دارد. در لوله بازکنی جنوب تهران این موارد با دقت رعایت می شود.

  • آچار فرانسه و در صورت نیاز آچار آلن

از آچار فرانسه برای بستن مهره های سنگ توالت فرنگی استفاده می شود. اگر مهره های توالت فرنگی از نوع آلنی باشد باید آچار آلن به همراه داشته باشید.

  • شیلنگ رابط توالت فرنگی

شیلنگ رابط از اجزا و لوازم مهم توالت فرنگی محسوب می شود. پس زمان خرید توالت فرنگی حتما شیلنگ رابط توالت فرنگی را تهیه کنید. اندازه شیلنگ زمانی مناسب است که با فاصله بین مخزن و دیوار، متناسب باشد.

  • پیچ گوشتی ( دوسو و چهارسو )

پیچ گوشتی ( دوسو و چهارسو): ابزار پرکاربرد و پر استفاده ای که در نصب توالت فرنگی برای بستن پیچ های نشمینگاه، درب توالت فرنگی و اجزای دیگر به کار می رود، پیچ گوشتی می باشد.

  • واشر توالت فرنگی یا حلقه مومی

بخش آبگذر توالت فرنگی را واشر یا حلقه مومی به زمین وصل می کند. این واشر تمام درزها را پوشش می دهد و ضد آب است. به دلیل پوشاندن تمام درزها توسط واشر توالت فرنگی هوای فاضلاب بیرون نمی آید. در نزد برخی از مردم این حلقه بوگیر ژله ای توالت فرنگی نامیده می شود.

  • انبردست

برای نگهداشتن بعضی از مهره ها جهت کار با آچار فرانسه و سفت کردن آن ها و یا خم کردنشان از انبردست استفاده می شود. انبردست در اکثر این گونه کار ها کاربرد دارد.

  • درزگیر توالت فرنگی یا چسب آنتی باکتریال

روش نصب توالت فرنگی

پس از نصب توالت فرنگی روی زمین، دور سنگ توالت، چسب می زنند و ۲۴ ساعت صبر می کنند تا خشک شود. به این منظور از چسب آکواریوم آنتی باکتریال استفاده می کنند.
تا زمانی که چسب خشک نشده است، نباید از توالت فرنگی استفاده کرد و یا روی آن آب ریخت. باید صبر کنید تا چسب کاملا خشک شود. این چسب به عنوان درزگیر توالت فرنگی می تواند در نظافت و شستشوی سرویس بهداشتی کمکتان کند. همینطور جلوی تجمع میکروب ها و کثیف شدن را هم می گیرد. ممکن است به خدمات لوله بازکنی غرب تهران نیاز داشته باشید.

سوالات متداول درباره نصب کاسه توالت فرنگی

چه لوازمی برای نصب توالت فرنگی لازم است؟

لباس کار مناسب، دستکش، شیلنگ رابط توالت فرنگی، آچار فرانسه و آچار آلن، پیچ گوشتی ( چهارسو و دوسو )، واشر توالت فرنگی یا حلقه مومی، انبردست، درزگیر توالت فرنگی یا چسب آنتی باکتریال

دلیل لق زدن کاسه توالت فرنگی بعد از نصب چیست؟ چه کار باید کرد؟

نکته مهمی که قبل از نصب کاسه توالت فرنگی باید به آن توجه داشت، مکان مناسب و فاصله کاسه تا دیوار است. قبل از نصب باید فاصله کاسه تا شیر آب همچنین فاصله کاسه تا دیوار پشتی و کناری اندازه گیری شود تا به طور دقیق کاسه در محل مناسب خودش نصب شود.

در چسب زدن توالت فرنگی و درزگیری نوع چسب مورد استفاده چه می باشد؟

می توانید از چسب آکواریوم آنتی باکتریال استفاده کنید که علاوه بر تمیز ماندن جلوی تجمع میکروب ها را هم می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی