پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » تشخیص محل دقیق چاه فاضلاب

تشخیص محل دقیق چاه فاضلاب

 • از
تشخیص محل چاه فاضلاب

می خواهیم بدانیم که آیا تشخیص چاه فاضلاب یا سپتیک تانک چگونه انجام می گیرد؟  یا اینکه آیا واقعاً تشخیص محل چاه فاضلاب با دستگاه امکان پذیر است؟ قصد داریم در این مطلب، نکات مهم و موارد ایمنی در این زمینه را مطرح کنیم. با ما همراه باشید و قبل از انجام کار مطلب را مطالعه کنید.
بررسی چاه فاضلاب گاهی باید انجام گیرد چون باید از حادثه و اتفاقاتی همچون ریزش دیواره چاه ریزش، دهانه چاه و آسیب رساندن به ساختمان در هنگام انجام خدماتی مثل تعمیر چاه، اتصال لوله ها به فاضلاب شهری یا تخلیه چاه و لایروبی و کف تراشی که امکان دارد به وقوع بپیوندد، جلوگیری کرد.
در اکثر ساختمان ها به خصوص ساختمان هایی که دارای قدمت بیشتری هستند، نمی توان محل دقیق چاه را تشخیص داد. پس لازم است که تشخیص محل چاه فاضلاب انجام شود.
در ادامه ما نکات مهم و موارد ایمنی را درباره مشخص کردن مکان چاه مطرح می ‌کنیم. حتماً قبل از اینکه این کار را انجام دهید، موارد گفته شده را رعایت کنید.
نکات مهم و موارد ایمنی قبل از

تشخیص مکان چاه فاضلاب

قابل توجه کسانی که می خواهند چاه فاضلاب را پیدا کنند:به هشدارهای ایمنی زیر توجه کنید.

 • حتی الامکان از افراد دیگر در کنار خود کمک بگیرید و تنها برای این کار اقدام نکنید.
 • چاه های فاضلاب قدیمی در حال سقوط بسیار خطرناک می باشند، چون سقوط در چاه جذبی یا سپتیک تانک ممکن است منجر به مرگ شود. به علائمی از قبیل: ترک خوردگی موزائیک، نشست زمین، نشتی کف زمین یا دیوارهای اطراف، زنگ زدگی آهن ها و بوی شدید نامطبوع فاضلاب توجه کنید.
 • هر ساختمان ممکن است دارای بیشتر از یک چاه باشد. پس به بررسی راه آب های اصلی بپردازید، تا گمراه نشوید و مکان های زیادی را تخریب نکنید.
 • قبل از پیدا کردن دهانه چاه مواردی را بررسی کنید. از جمله: قدمت ساختمان، زمان اضافه شدن آشپزخانه‌ها یا حمام ها در بخش ها و قسمت های مختلف خانه و یا پیچیدگی در طرح ساختمان، با بررسی این مسائل می توانید اطمینان حاصل کنید که ساختمان دارای یک چاه یا چاه های بیشتر است.
 • برای اینکه تخریب کمتری انجام شود و در زمان کمتری چاه فاضلاب را پیدا کنید، به این نکته توجه داشته باشید که قطر خطوط اصلی فاضلاب نسبت به سایر لوله کشی ها بیشتر و بزرگتر است.
 • باید در رابطه با ترک برداشتن موزاییک ها و یا نشست زمین از یک متخصص مشورت بگیرید و صحبت کنید تا کارهای مورد نیاز در این خصوص انجام گیرد.
 • استفاده از کارگرانی که تجربه و تخصص لازم را در کندن محل چاه فاضلاب ندارند، کار اشتباهی است. به دلیل نداشتن تخصص در این زمینه امکان سقوط و مرگ وجود دارد. ممکن است برای تشخیص این موارد نیاز داشته باشید با لوله بازکنی تهران تماس بگیرید.

پیدا کردن چاه فاضلاب

روش های تشخیص محل چاه

تشخیص چاه معمولاً با چهار روش امکان دارد که هر کدام را جداگانه توضیح خواهیم داد:

محله حدودی و تقریبی چاه را با توجه به نکات ایمنی حین حفر تخمین می زنیم

نکته‌ای وجود دارد که می‌ تواند در پیدا کردن حدودی محل چاه کمک ما باشد و آن این که معمولاً در ساختمان ها چاه به دلیل نکات ایمنی با سه متر فاصله از دیوار حفر می شود. پس اگر در ساختمان مورد نظر شما چاه به صورت اصولی و با رعایت نکات ایمنی حفر شده باشد، شما دهانه چاه را در سه متری دیوار ها پیدا خواهید کرد.

چینش موزاییک ها در پیدا کردن دهانه چاه موثر هستند

بعد از اینکه پروژه های ساختمانی به اتمام می رسد، جهت تشخیص محل چاه بمعمار ها و مقنیان چاه، موزاییک‌ های دهانه چاه را با شکلی متفاوت از بقیه چینش می‌ کنند. اگر ۱۰ تا ۲۰ موزاییکی را مشاهده کردید که چینش متفاوتی دارند، یقین بدانید که دهانه چاه در همان نقطه قرار دارد.

صدای ورود فاضلاب به داخل چاه نشان دهنده درب و دهانه چاه فاضلاب است

لوله اصلی در سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان از طبقه اول به دهانه چاه وصل می شود. فاضلاب از طریق لوله به داخل چاه ریخته می شود. هنگام ریختن فاضلاب در چاه صدایی تولید می ‌شود که با شنیدن آن صدا مکان چاه را تشخیص می دهیم. از روش های قدیمی برای پیدا کردن دهانه و درب چاه فاضلاب همین است. به این صورت که لیوانی را به صورت وارونه در محل مورد نظر قرار داده و گوش را روی آن قرار می دهیم. این گونه صدای فاضلاب شنیده خواهد شد و به ما در تشخیص محل چاه کمک خواهد کرد.

اگر با سه روش توضیح داده شده، محل چاه قابل تشخیص نبود، باید راه آب اصلی را پیدا کنیم تا به واسطه آن دهانه چاه پیدا شود.

البته برای به حداقل رسیدن میزان تخریب در این روش و همچنین رعایت نکات ایمنی باید از یک متخصص در تشخیص چاه فاضلاب کمک گرفته شود.
متخصصین شرکت لوله بازکنی موسوی در رابطه با روش چهارم و تشخیص محل چاه شما را کمک خواهند کرد.
برای درخواست خدمات کافیست با شماره مندرج در سایت از جمله لوله بازکنی جنوب تهران تماس بگیرید.

میزان تخریب مورد نیاز برای پیدا کردن چاه

شرایط ساختمان، میزان تخریب را در تشخیص محل چاه تعیین می کند. در صورت حفر اصولی چاه، ممکن است با کندن یک نقطه دهانه چاه پیدا شود. در صورت رعایت نشدن اصول ایمنی، حفر چند نقطه لازم است تا به محل دقیق چاه دسترسی پیدا کرد.

وجود دستگاه چاه یاب تا چه اندازه درست است؟

روش های پیدا کردن درب چاه

هیچ دستگاهی برای تشخیص محل چاه در ایران و حتی کشورهای پیشرفته وجود ندارد. دستگاه پیشرفته برای تشخیص چاه فاضلاب در تهران توسط هیچ شخصی به کار گرفته نمی شود. روش های تجربی که گفته شد، همان روش های تشخیص چاه هستند که توسط افراد با تجربه و با مهارت، از آن ها استفاده می شود.
شرکت لوله بازکنی موسوی با کمترین تخریب و به صورت ۱۰۰% تضمینی این کار را انجام می دهد.
مراقب تبلیغ های دروغین در این زمینه باشید. در صورت مشاهده سایتی با تبلیغ دستگاه پیشرفته برای تشخیص محل چاه، مطمئن باشید که هنگام کار که برسد با ترفند های مختلف کار را با روش های تجربی که گفته شد، انجام خواهند داد و این فقط یک تبلیغ دروغین برای دریافت هزینه بالاتر از شما می باشد.

قیمت تشخیص محل چاه

شرایط مختلفی در پیدا کردن محل چاه دخیل هستند. به طور مثال: وجود یک چاه یا چاه های متعدد در ساختمان در قیمت تاثیر گذار است. پس توضیحات شما برای اعلام قیمت ضروری است. می‌توانید با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید و از ریز هزینه ها مطلع شوید.

زمان لازم برای پیدا کردن چاه

زمان پیدا کردن چاه هم به شرایط بستگی دارد که قبلا توضیح داده شد. به طور مثال: چاه در همان نقطه اول پیدا می شود یا لازم است نقاط دیگری کنده شود؟ زمان دقیقی نمی توان برای این کار در نظر گرفت اما به صورت حدودی معمولا ۶ ساعت طول می کشد. البته سرویسکاران شرکت لوله بازکنی موسوی به دلیل تجربه بالا و مهارت کافی زمان و میزان تخریب را به حداقل رسانده اند.

انجام کارهای لازم بعد از پیدا کردن محل چاه

درب چاه بعد از پیدا کردن محل دقیق آن باز می شود، تا بررسی چاه صورت گیرد. با بررسی چاه، نیاز به تخلیه چاه، نیاز به کف تراشی و نیاز به تعمیر تشخیص داده شده و به مشتری اعلام می شود. در نهایت با رعایت اصول ایمنی دهانه چاه بسته شده و تحویل مشتری داده می شود.
جهت درخواست اعزام گروه تشخیص محل چاه از شرکت لوله بازکنی موسوی، کافیست با شماره نزدیک ترین شعبه به محل زندگی خود از جمله لوله بازکنی افسریه تماس گرفته تا گروه تشخیص محل چاه، با کلیه تجهیزات مورد نیاز به سرعت به موقعیت شما اعزام گردند.

ویژگی ها و خصوصیات شرکت تشخیص چاه لوله بازکنی موسوی

 • تشخیص محل چاه با کمترین تخریب
 • داشتن سرویس کاران ماهر و با تجربه و با اخلاق
 • اخذ قیمت و هزینه مناسب برای انجام کار
 • انجام کار به صورت کامل از صفر تا صد
 • رعایت تمام نکات ایمنی
 • شبانه روزی بودن
 • ارائه فاکتور رسمی

سوالات متداول تشخیص محل چاه فاضلاب

امکان تشخیص محل چاه فاضلاب با دستگاه وجود دارد؟

خیر دستگاهی برای این کار وجود ندارد. اگر سایتی در این باره تبلیغ می کند مطمئن باشید که تبلیغی دروغین برای گرفتن هزینه بیشتر و جذب مشتری می باشد. این شرکت ها دستگاه نشت یاب را به صورت سوری به محل می‌برند و در نهایت از روش های تجربی که نیروهای فنی ما انجام می دهند استفاده می کنند.

تخریب صورت گرفته برای تشخیص محل چاه چقدر است؟

کارشناسان با تجربه شرکت لوله بازکنی موسوی با استفاده از مهارت و تخصص خود تخریب را به حداقل رسانده اند.

قیمت و هزینه تشخیص محل چاه چقدر است؟

هزینه بستگی به شرایط دارد. مثلا: قدمت چاه، موقعیت چاه، ساختمان و… برای گرفتن هزینه لازم است با شرکت تماس بگیرید.

زمان مورد نیاز برای پیدا کردن چاه چقدر است؟

در یک روز به اتمام می‌رسد اگر طول بکشد در دو روز کار تمام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی