پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » رفع گرفتگی لوله ناودان

رفع گرفتگی لوله ناودان

 • از
رفع گرفتگی لوله ناودان

مشکلاتی که ممکن است در روز های بارانی برای ساختمان ها رخ دهد، گرفتگی لوله ناودان پشت بام است. ناودان یا همان راه آب باران در فصل های بارانی سال بیشتر دچار این مشکل می ‌شود. این یک امر طبیعی است که حتی نمی‌ توان با گذاشتن توری و کف شوی مخصوص هم جلوی آن را گرفت و گاهی لازم است برای رفع این گرفتگی ها با شرکت های لوله بازکنی تهران تماس گرفت.

لوله ناودان در پشت بام آب های اضافی را از پشت بام به پایین ساختمان منتقل می کند و آنها را به چاه فاضلاب می ریزد. اگر راه لوله مسدود شود مشکلاتی به وجود می آید. هنگامی که با این مشکل مواجه شدید، قبل از اینکه به ساختمان آسیب وارد شود و نمای بیرونی و فونداسیون ساختمان آسیب ببیند، این مشکل را حل کنید. در ادامه دلایل گرفتگی لوله ناودان یا راه آب پشت بام را بررسی می کنیم و درباره بهترین روش رفع انسداد آن مطالبی را مطرح خواهیم کرد.

دلایل گرفتگی لوله ناودان پشت بام ساختمان

برای اینکه بقایای برگ درختان، شاخه ها یا خاک و گل، لوله ناودان را مسدود نکند و موجب آسیب به ساختمان و خسارت نشود، بهتر است لوله ناودان پشت بام را تقریباً هر دو سال یک بار تمیز کنید.
همان طور که گفته شد لوله ناودان پشت بام وظیفه هدایت آب از پشت بام به پایین را دارد. پس امکان دارد که همراه آب باران خاک و گل یا شاخ و برگ درختان موقع بارندگی به درون لوله راه پیدا کند. البته به جز شن و ماسه یا برگ درختان مکن است هنگام بازسازی ساختمان مصالح ساختمانی اعم از سیمان، گچ، دوغاب یا قیر وارد لوله شوند و راه لوله را مسدود کنند.
در حالت کلی گرفتگی لوله ناودان می تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

 • شاخ و برگ درختان
 • خاک و گل
 • شن و ماسه
 • مصالح ساختمانی
 • جمع شدن گرد و خاک در حجم زیاد
 • افتادن اجسام و اشیا داخل لوله
 • مشکل در سیستم لوله کشی

نشانه های گرفتگی ناودان پشت بام ساختمان

باز کردن گرفتگی لوله پشت بام

موقع بارش باران وجود نشانه هایی که در ادامه گفته می شود، می تواند نشانگر گرفتگی ناودان باشد. قبل از ادامه مطلب پیشنهاد می کنیم در صورت مواجه با این موارد با نزدیک ترین شعبه به محل زندگی خود از جمله لوله بازکنی غرب تهران تماس بگیرید. نشانه های گرفتگی ناودان عبارتند از:

 • ریختن آب از لبه‌های ناودان
 • جمع شدن آب در اطراف ناودان
 • بیرون ریختن آب از درزهای ناودان
 • جریان نداشتن آب و کم نشدن آن در درون ناودان
  اگر می خواهید گرفتگی ناودان را هنگامی که باران می بارد تشخیص دهید، نشانه های زیر را بررسی کنید.
 • زمانی که درون لوله آب بریزید، آب کند و آرام خالی می شود.
 • آب یک جا جمع شده و آرام آرام از ناودان خالی می شود.
 • در اطراف دیوارهای ناودان نم و رطوبت دیده می شود.

مکان گرفتگی در لوله ناودان

همان طور که قبلا هم گفته شد، ناودان لوله‌ ای است که به منظور هدایت آب از بالا به بیرون ساختمان، از بالای پشت بام به پایین ساختمان کشیده شده است. ممکن است در قسمت‌های مختلف این لوله گرفتگی رخ دهد.
مکان هایی که امکان دارد در لوله ناودان مسدود شوند عبارتند از:

انسداد لوله در قسمت زانویی لوله ناودان

بیشتر گرفتگی‌های لوله مربوط به این قسمت می باشد، چون شاخ و برگ درختان یا شن و ماسه و انواع مواد اضافی ممکن است در زانویی لوله ناودان گیر کند و باعث انسداد آن شود. به جز اقدام به رفع انسداد لوله ناودان نمی ‌توان کاری برای این مشکل انجام داد. چون به هر حال ممکن است این مشکل رخ دهد و نمی توان از بروز آن جلوگیری کرد.

انسداد لوله ناودان در قسمت پایین ساختمان

امکان دارد گرفتگی در پایین تر از شتر گلو اتفاق بیفتد. گرفتگی می تواند ما بین طبقات رخ دهد و یا در پایین ترین قسمت ساختمان اتفاق بیفتد. در این شرایط هم راهی به جز اقدام به رفع گرفتگی وجود ندارد.

بهترین روش رفع گرفتگی لوله ناودان

رفع گرفتگی لوله پشت بام

قبلا هم بارها گفته شده است و شما نیز خوب می دانید که باز کردن لوله فاضلاب به روش های متعددی انجام می‌ گیرد اما در رفع انسداد لوله ناودان بهترین روش فقط استفاده از فنر برقی می باشد که در شعبه لوله بازکنی جنوب تهران نیز استفاده می شود. دلیل این مسئله این است که چون انسداد لوله ناودان اغلب به دلیل تجمع شاخ و برگ درختان یا گل و شن و ماسه است، فنر برقی به راحتی می‌تواند با چرخیدن در لوله، مواد اضافی گیر کرده در لوله را نابود کند.
دستگاه ها و روش های دیگری که در رفع انسداد لوله فاضلاب به کار می رود هم وجود دارند، مثلاً دستگاه تراکم هوا، پمپ ساکشن، اما نکته مهم این است که کار با فنر برقی نتیجه‌ بخش است. بهترین روش در رفع گرفتگی لوله ناودان در لوله بازکنی شبانه روزی تهران، شرکت لوله بازکنی موسوی همان فنر برقی می باشد. فنر دارای متراژ کوتاه و بلند است به همین دلیل می ‌تواند قسمت های شترگلو و پایین تر لوله در پایین ساختمان را به راحتی باز کند.

لوله بازکنی لوله ناودان پشت بام به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته

لوله ناودان ساختمان در هر ساعت از شبانه روز به خصوص در روزهای بارانی می تواند دچار گرفتگی شود و راه آب ناودان بسته شده و لوله به طور کامل مسدود شود. قطعا این مشکل در زمان بارندگی شدت بیشتری دارد و باعث تجمع آب در پشت بام می شود. در مواجهه با این مشکل در هر ساعت از شبانه روز می توانید با تماس با شرکت لوله بازکن در تهران از خدمات این شرکت استفاده نمایید.
سرویسکاران متخصص و مجرب این شرکت در سریع ترین زمان ممکن برای فنر زنی لوله فاضلاب و ناودان به محل مورد نظر شما اعزام خواهند شد.
شرکت لوله بازکنی موسوی با سرویسکاران با سابقه در حوزه لوله بازکنی در تمام طول سال حتی روزهای بارانی خدمات لوله بازکنی را با دستگاه‌های مجهز و پیشرفته در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می دهد.
خدمات لوله بازکنی ناودان برای رفاه حال مشتریان و رفع دغدغه آنان در رابطه با گرفتگی لوله ناودان به صورت ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته بدون تعطیلی ارائه می شود.

نکات و موارد مهم در رفع گرفتگی لوله ناودان

نکته اول: با استفاده از توری های مخصوص و کف شوی لوله می توانید تا حدی جلوی ورود مواد اضافی را به درون لوله بگیرید‌. درست است که به طور کامل نمی توان از گرفتگی این لوله جلوگیری کرد چون با بارش باران حجم زیادی از گل، خاک، شن و ماسه، شاخ و برگ درختان به سمت لوله سرازیر می‌شود و امکان گرفتگی وجود دارد اما می‌توان جلوی ورود اشیای بزرگ مانند سنگ به لوله را گرفت.

نکته دوم: گرفتگی لوله ناودان در هر صورت که باشد یعنی چه در شتر گلویی چه در قسمت پایین لوله با استفاده از فنر برقی حل خواهد شد. فقط سرویس کار باید متراژ فنر را تشخیص داده و آن را تغییر دهد.
نکته سوم: زمانی که گرفتگی لوله ناودان رخ داد، برای باز کردن آن به هیچ عنوان از اسید استفاده نکنید چون راه لوله باز نخواهد شد و فنر زنی هم دشوار می شود. ممکن است به خدمات لوله بازکنی پیروزی نیاز داشته باشید.

سوالات متداول درباره گرفتگی ناودان

دلیل انسداد لوله ناودان چه می تواند باشد؟

این مشکل دلایل متعددی می تواند داشته باشد که دلیل رایج آن شاخ و برگ درختان، شن و ماسه، خاک و گل، مصالح ساختمانی و اشیا و اجسام می باشد.

بهترین روش برای رفع انسداد لوله ناودان چیست؟

برای رفع گرفتگی لوله ناودان بهترین روش همان استفاده از فنر برقی می باشد تا لوله به طور کامل باز شود و گرفتگی آن رفع گردد.

دریافت خدمات لوله بازکنی ناودان چقدر طول می کشد؟

سرویسکاران خود را از نزدیک ترین محل به موقعیت شما اعزام می ‌کنیم. تلاش ما این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مشکل شما برطرف شود. پس نگران نباشید. شرکت ما برای بازکردن لوله شما به سرعت اقدام خواهد کرد.

نحوه ثبت درخواست اعزام لوله بازکن به این صورت است که با شماره پشتیبانی مندرج در سایت تماس می گیرید و با توضیح مشکل خود در کوتاه‌ترین زمان، خدمات لازم را دریافت می‌ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی