پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » رفع گرفتگی لوله حمام

رفع گرفتگی لوله حمام

 • از
روش های رفع گرفتگی لوله حمام

وارد شدن اشیا ریز و موی بلند به لوله حمام دلیل رایج انسداد و گرفتگی لوله فاضلاب حمام است. در ادامه روش هایی را برای رفع انسداد کفشور حمام معرفی می کنیم. با ما همراه باشید. ضمن اینکه اگر با این مشکل مواجه شدید و به دنبال راحت ترین و سریع ترین روش برای رفع گرفتگی لوله حمام می توانید با لوله بازکنی تهران تماس بگیرید.
زمانی که به حمام نیاز دارید انسداد لوله و پر شدن آب در حمام بسیار آزاردهنده است. در مواجهه با این شرایط قبل از تماس با لوله بازکنی از روش های زیر جهت باز کردن لوله فاضلاب کفشور حمام استفاده نمایید.

وسایل لازم برای لوله بازکنی حمام

 • پیچ گوشتی
 • فنر دستی
 • دستکش
 • پارچه یا اسفنج

روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام

در ادامه به چند روش رفع گرفتگی لوله حمام می پردازیم.

خالی کردن مواد زائد از لوله فاضلاب حمام

 1. درپوش کفشور حمام را باز کنید. معمولاً تجمع مواد مختلف و انسداد در بالا یا پایین درب کفشور رخ می دهد. پیچ گوشتی مناسب را انتخاب کرده و تک تک پیچ ها را باز کنید.
 2. عامل گرفتگی را پاک کنید. اگر دقت کنید موادی را روی درب کفشور، اطراف و زیر آن مشاهده می کنید که زیاد شدن آنها موجب انسداد لوله حمام می شود. پاک کردن این قسمت راحت است پس سعی کنید همیشه این مواد و موهای چسبیده به کفشور را با دقت و حوصله باز کنید.
 3. اطراف لوله را تمیز کنید. معمولاً شوینده هایی مثل صابون و شامپو در اطراف کفشور می مانند و مواد به آنها می چسبند. بعد از اینکه درب کفشور را باز کردید با یک دستمال یا اسفنج اطراف لوله را پاک و تمیز کنید. در غیر این صورت اگر این قسمت از، لوله یعنی اطراف کفشور تمیز نشود موجب به وجود آمدن معضلات بزرگ و گرفتگی های شدید می شود.
 4. جهت تخلیه مواد از داخل لوله فاضلاب حمام از فنر لوله بازکنی دستی استفاده نمایید.
  یک فنر نازک آماده کنید و آن را تا جایی که به عامل گرفتگی برخورد کند داخل لوله فرو کنید. سپس با چرخاندن فنر عامل انسداد لوله را از بین ببرید. اغلب رسوب و لجن و مو که موجب گرفتگی لوله شده اند به فنر چسبیده و خارج می شوند. بدین ترتیب گرفتگی لوله برطرف خواهد شد.
 5. مجددا از فنر دستی استفاده نمایید.
  لوله را با آب شستشو دهید و دوباره با چرخاندن فنر داخل لوله مواد مانده در لوله را تمیز کنید. موها در اکثر مواقع به دیواره لوله می چسبند. اگر آن ها را با حوصله و کامل تمیز کنید تا مدت ها لوله فاضلاب حمام پاک و تمیز می ماند.
 6. لوله فاضلاب حمام را امتحان کنید.
  حالا در این مرحله سطل پر از آبی را به داخل لوله بریزید. در صورت بالا نیامدن آب قطعا مشکل حل شده است.
 7. درپوش کفشور حمام را ببندید.
  کفشور را بعد از اینکه کاملا تمیز کردید دوباره سر جای خود قرار داده و پیچ های آن را ببندید.

در هر مرحله می توانید با لوله بازکنی غرب تهران تماس بگیرید.

رفع گرفتگی لوله حمام با محلول جوش شیرین و سرکه سفید

رفع گرفتگی لوله حمام به روش خانگی

 1. کفشور حمام را تمیز کنید.
  همان طور که در مطالب بالا گفته شد اول کفشور حمام را برداشته و آن را تمیز کنید چون شاید گرفتگی در کفشور اتفاق افتاده باشد. در این صورت به سادگی می توانید با یک پارچه آن را پاک کنید.
 2. آب جوش آماده کنید.
  اغلب آب جوش ساده ترین و بهترین راه پاک کردن و رفع گرفتگی لوله می باشد چون مواد را نرم کرده و موجب تجزیه آن می شود. پس یک کتری را پر از آب کرده و بجوشانید.
 3. آب جوش را مستقیما در لوله فاضلاب حمام خالی کنید. البته داغی آن به حدی نباشد که موجب نشتی و از بین رفتن آببندی اتصالات لوله ها شود.
  با احتیاط کامل طوری که آب جوش به اطراف نریزد و روی بدنتان نپاشد آن را مستقیم داخل لوله خالی کنید تا لوله باز شود.
 4. 1/4 فنجان جوش شیرین و ۱ فنجان سرکه سفید آماده کرده و در لوله خالی کنید.
  با آماده کردن این مواد محلول قدرتمندی جهت باز کردن انسداد لوله ساخته خواهد شد. با ریختن جوش شیرین و بعد از آن سرکه درون لوله، طی یک واکنش شیمیایی بی خطر عامل گرفتگی از بین خواهد رفت.
 5. بايد ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید.
  در این مرحله ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز است تا محلول کارآیی خود را نشان دهد. اگر انسداد لوله با مو و مواد دیگر اینچنینی باشد، این روش برای رفع انسداد لوله عالی است.
 6. آب جوش بیشتری آماده کنید.
  با ریختن جوش شیرین و سرکه درون لوله موادی که در لوله وجود داشتند تجزیه می شوند. حالا در این مرحله باید آب جوش بیشتری در لوله ریخته شود تا لوله فاضلاب حمام به طور کامل پاکسازی شود. اگر لوله پاکسازی نشد و همچنان دچار انسداد بود، باید از روش دیگری استفاده کنید چون این روش برای گرفتگی های کوچک می باشد.

مجدد تاکید می کنیم با توجه به محل زندگی خود می توانید از خدمات شعب مختلف از جمله شعبه لوله بازکنی جنوب تهران استفاده کنید.

 استفاده از تلمبه لوله بازکنی برای رفع گرفتگی لوله حمام

رفع گرفتگی لوله حمام با تلمبه لوله بازکنی

 1. تمیز کردن اطراف لوله
  درپوش کفشور را بردارید و اطراف کفشور حمام را پاک و تمیز کنید. اگر زیر کفشور مو، صابون یا مواد دیگری بود آن ها را پاک و تمیز نمایید.
 2. پر کردن حمام از آب
  به دلیل اینکه آب موجب تلمبه زنی بهتر می شود، در صورت داشتن وان آن را از آب پر کنید. اگر به وان دسترسی ندارید باید آب حمام را باز نگه دارید تا آب در کف حمام جمع شود و بالا بیاید. با وجود آب فشار بیشتری به لوله وارد می شود و کار رفع انسداد لوله به راحتی انجام می گیرد.
 3. آماده کردن تلمبه
  در این مرحله باید ۵ الی ۱۰‌ مرتبه تلمبه روی لوله قرار بگیرد و بلافاصله به پایین فشار داده شود و بالا کشیده شود. در این صورت آب کثیف از،لوله خارج می شود. مراقب کثیف کاری احتمالی باشید. لازم است بعد از اینکه ۱۰ مرتبه تلمبه زده شد خارج شدن آب کثیف از لوله بررسی شود. اگر آب کثیف خارج نشد تلمبه باید با نیرو و فشار بیشتری زده شود. در صورت خارج نشدن چیزی از لوله باید فهمید که انسداد لوله شدت زیادی دارد. در این صورت نیاز به خدمات شرکت لوله بازکنی می باشد.
  رفع انسداد لوله فاضلاب حمام با استفاده از روش هایی که در بالا توضیح داده شد برای رفع انسداد کم و سطحی لوله فاضلاب حمام می باشد و تاثیری در رفع انسداد شدید لوله ندارند. در صورتی که گرفتگی لوله فاضلاب حمام شدید باشد نیاز به خدمات شرکت های لوله بازکنی خواهید داشت. جهت رفع مشکل خود در این زمینه می توانید از خدمات شرکت لوله بازکنی ستارخان استفاده نمایید. چون سرویسکاران متخصص و مجربی در این زمینه دارد که بدون کنده کاری و کثیف کاری به صورت فوری و تضمینی با دستگاه های پیشرفته و مدرن مشکل شما را حل خواهد کرد.

خصوصیات و ویژگی‌های تخلیه چاه و لوله بازکنی موسوی

 • فعالیت ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی
 • انجام کار زیر نظر اتحادیه
 • دریافت هزینه بر اساس تعرفه های مصوب اتحادیه
 • داشتن سرویسکاران اخلاق مدار و بدون سوءسابقه
 • داشتن دستگاه های مدرن و پیشرفته
 • انجام کار بدون کنده کاری و کثیف کاری
 • اعزام فوری سرویسکار از نزدیک ترین محل
 • ارائه خدمات به صورت سریع و فوری

۲ روش ساده جهت پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب حمام

معمولاً بهتر است قبل از اینکه گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب حمام رخ دهد از آن پیشگیری کنید. در واقع پیشگیری بهتر از درمان است. در ادامه روش هایی را توصیه می کنیم:

 1. از صافی و توری مناسب ب روی لوله فاضلاب حمام استفاده نمایید.
  بهتر است در لوله حمام صافی و توری قرار دهید. البته لازم به ذکر است که نوع فلزی آن نسبت به پلاستیکی به دلیل فیکس شدن و تکان نخوردن بسیار بهتر است. با گذاشتن این صافی مواد اضافی وارد لوله نخواهند شد، درنتیجه انسداد در لوله رخ نخواهد داد. نوعی از صافی وجود دارد که دارای سوراخ های ریز می باشد. این نوع از صافی قابلیت کرفتن و جمع کردن تکه های صابون را دارد. برای اینکه مجبور نباشید از روش های رفع انسداد لوله فاضلاب حمام استفاده نمایید از صافی و توری در کفشور حمام استفاده کنید و موها و رسوبات جمع شده در آن را تمیز نمایید.
 2. بعد از هر بار حمام کردن حمام را بشویید.
  این روش بسیار ساده می باشد و در عین سادگی بسیار موثر است. بهتر است بعد از هر بار حمام آن جا را تمیز و پاکیزه بشویید و با فشار آب داغ مواد زائد و اضافه را به طرف لوله هدایت کنید. سپس صافی را برداشته و تمیز نمایید. با این روش از گرفتگی لوله پیشگیری خواهید کرد. در این زمینه اگر نیاز به کمک داشتید می توانید با شماره لوله بازکنی بلوار فردوس تماس بگیرید.

سوالات متداول

عوامل گرفتگی لوله فاضلاب حمام چه چیزهایی هستند؟

مواد زائدی مثل مو، اشیا ریز و شوینده هایی مثل صابون و شامپو و … که در صورت وارد شدن به لوله ممکن است موجب گرفتگی و انسداد لوله شوند.

 اقداماتی که برای رفع انسداد لوله فاضلاب حمام انجام می شود کدامند؟

روش های مختلفی وجود دارد مثل ریختن آب جوش در لوله، استفاده از تلمبه دستی، استفاده از جوش شیرین و سرکه و …

برای پیشگیری از انسداد لوله فاضلاب حمام چه کار باید کرد؟

اصلی ترین و موثر ترین راه پیشگیری از انسداد لوله فاضلاب حمام استفاده از کفشور مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی