پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » روش های از بین بردن سوسک توالت

روش های از بین بردن سوسک توالت

سوسک توالت

این روزها افراد زیادی در فکر از بین بردن سوسک فاضلاب و دستشویی هستند و به همین علت راه های متفاوتی مانند سم پاشی با سم سوسک کش را برای از بین بردن سوسک را امتحان می کنند. خیلی از همشهریان عزیز تهرانی با شماره لوله بازکنی تهران تماس می گیرند و این سوال را می پرسند که چگونه از شر سوسک توالت و سوسک ریز کابینت خلاص شویم.

سوسک ها به طور رایج میکروب های زیادی را در بال های خود و دستگاه گوارش شان حمل می کنند، شاخک ها و پرزهایی که روی بدن سوسک ها وجود دارد سراسر میکروب می باشد و به همین دلیل مریضی های زیادی را انتقال می دهد، از این رو باید راه های ورود آنها را به سرویس بهداشتی و توالت خود از بین ببرید تا بیماری های بسیاری را همراه با خود نیاورند.

روش های از بین بردن سوسک فاضلاب

خیلی از افرادی که به مریضی هایی ماننده: تب زرد، دیفتری، بیماری فلج اطفال، اسهال های خونی و… گرفتار می شوند باید بدانند که اگر در توالت خود سوسک دارند، این سوسک ها در به وجود آمدن این بیماری ها بی تاثیر نیستند. برای از بین بردن این سوسک ها می توانید روش ها و راه های شناخته شده را آزمایش کنید تا از این مشکل رهایی یابید.

از بین بردن سوسک فاضلاب با پیاز

 • 1عدد پیاز تقریبا متوسط
 • 1قاشق جوش شیرین

روش تهیه ماده دور کننده سوسک های ریز و درشت موجود در خانه

در مرحله اول پیاز را خرد کنید و جوش شیرین را داخل آن بریزید و به خوبی هم بزنید و بعد از آن ترکیب را در گوشه های خانه بگذارید. به این ترتیب سوسک های داخل خانه که پنهان بوده اند بیرون می آیند و از بین می روند.

کشتن سوسک با استفاده از مخلوط سیر، فلفل و پیاز

یکی دیگر از روش های از بین بردن سوسک فاضلاب استفاده از مخلوط سیر، فلفل و پیاز است که در لوله بازکنی جنوب تهران نیز توصیه می شود.
این ترکیب بوی بسیار بدی دارد که باعث فراری شدن سوسک ها می شود و کمک به خلاصی از شر سوسک هاست که دیگر سوسک ها به خانه شما نمی آیند.
مواد مورد نیاز برای تهیه ترکیب:

 • 1عدد پیاز کامل
 • 1قاشق غذا خوری فلفل قرمز
 • 1حبه سیر
 • 1لیتر آب
 • یک کاسه ی کوچک
 • 1بطری اسپری تمیز پلاستیکی

طرز تهیه ماده ضد سوسک:

پیاز و سیر را پوست بگیرید و آنها را خرد کنید و بعد فلفل را اضافه کنید و خوب با یکدیگر ترکیب کنید و اجازه دهید یک ساعت بماند تا به خوبی با هم ترکیب شوند. بعد از گذشت یک ساعت مواد را در بطری تمیز بریزید و به قسمت هایی که سوسک ها وجود دارند اسپری کنید.

چند راهکار برای رهایی از شر سوسک ها:

سوسک از آن دسته از حشراتی است که از 280 میلیون سال قبل به روی کره زمین زندگی کرده اند و این روز ها مردم زیادی در دستشویی هایشان این حشره را مشاهده می کنند. یکی از اصلی ترین راه ها برای از بین بردن سوسک فاضلاب که تعداد زیادی از مردم این کارها را انجام می دهند این است که چاه بست در کاسه توالت نصب کنید. ولی باید بدانید راه های بیشتر و بهتری هم برای از بین بردن سوسک ها وجود دارد که در لیست زیر می توانید با چند نمونه از آنها آشنا شوید.

نابودی سوسک با گازوئیل

روش ها از بین بردن سوسک توالت

به توصیه سرویسکاران لوله بازکنی ستارخان استفاده از گازوئیل یکی از راه های موثری است که تعداد زیادی از مردم برای از بین بردن سوسک از این روش استفاده می کنند. یکی از مواردی که برای سوسک ها خیلی کشنده است گازوئیل می باشد. یک لیوان گازوئیل را داخل چاه توالت بریزید. بوی گازوئیل برای سوسک ها بسیار بد و کشنده است پس اگر این ماده آنها را نکشد حتما فراریشان می دهد.

نابودی سوسک با سمپاشی 

یکی از روش های از بین بردن سوسک فاضلاب و توالت که تعداد زیادی از مردم از این راه اقدام می کنند سمپاشی سوسک است که این راه یکی از راه های مطمئن و شناخته شده است. یک مورد که باید به آن توجه بسیاری داشته باشید این است که سوسک ها در دیواره های توالت زندگی می کنند و به همین دلیل است که سمپاشی بهترین راه برای از بین بردن سوسک ها است.

از بین بردن رطویت

سوسک ها از آن دسته از حشراتی هستند که به رطوبت و محیط هایی که رطوبت دارند علاقه ی بسیار زیادی دارند پس توجه داشته باشید که اگر دستشویی خانه شما دارای نشتی است آن را تعمیر کنید.

خالی کردن سطل زباله

سطل زباله یکی از آلوده ترین مکان ها است و سوسک ها هم علاقه زیادی به آلودگی دارند پس به سراغ سطل زباله می آیند. شما باید همیشه سطل زباله توالتتان را خالی کنید تا بوی بد و آلودگی سوسک ها را جذب نکنند.

استقاده از حشره کش

اولین فکری که هر انسانی برای دور کردن سوسک ها به ذهنش می رسد استفاده ار حشره کش های پر قدرت است. با استفاده از حشره کش ها، سوسک ها از بین می روند و بهتر است حشره کش ها را به کابینت ها و هر سوراخی که فکر می کنید ممکن است باعث جذب و برگشت سوسک ها شوند بزنید.

روش های از بین بردن سوسک در خانه

چگونه سوسک توالت را بکشیم

رطوبت خانه را تا حد ممکن کاهش دهید و از بین ببرید. بارها به همشهریان عزیز تهرانی که با لوله بازکنی پیروزی تماس می گیرند گفته ایم که رطوبت عامل جذب سوسک است.
جالب است که بدانید سوسک ها می توانند تا یک ماه گرسنگی را تحمل کنند اما تشنگی را بیشتر از چند روز نمی توانند تحمل کنند و به همین دلیل است که رطوبت را دوست دارند و انتخاب اولشان یک محل مرطوب است.

خانه تمیز باشد

سوسک ها در محل هایی که هیچ چیزی برای خوردن نباشد می مانند و در همان جا تخم ریزی میکنند.
خوراکی ها را جمع کنید و در جای خنک نگهداری کنید.
جمع نکردن خوراکی ها، ریختن آنها در خانه و ظروف شسته نشده و ماندن آن ها در سینک یکی از راه های رشد سوسک ها می باشد.

تمیز کردن آشپزخانه 

زمین آشپزخانه را هر از چند گاهی با مواد بهداشتی و تمیز کننده ضد عفونی کنید ولی یادتان باشد که به دیوار ها آب نگیرید چون سوسک ها برای رشد نیاز بسیار زیادی به آب دارند.

استفاده از کیسه زباله 

برای غذا های دور ریختنی و زباله های سینک ظرفشویی و دیگر زباله های خانه از کیسه زباله استفاده کنید و هر شب درب کیسه ها را ببندید و به بیرون ببرید. بهتر است که سطل زباله منزلتان از نوع درب دار باشد.

از بین بردن سوسک با روش های خانگی

استفاده از پودر بوریک اسید 

پودر بوریک اسید که درسال های گذشته به عنوان سوسک کش در داروخانه ها به فروش می رسید و آن را با شکر و آرد مخلوط می کنند و یک حالت چسبندگی پیدا می کند. سپس آن را بین دستمال کاغذی بگذارید و زیر کابینت ها و گوشه های منزلتان و زیر گاز بگذارید اگر حیوان خانگی دارید حتما مراقبشان باشید.

استفاده از تفاله قهوه

چگونه از شر سوسک فاضلاب خلاص شویم

خیلی از مردم تفاله های قهوه را بیرون می ریزند، اما اگر شما از بودن سوسک در خانه تان ناراحت و کلافه هستید تفاله های قهوه را دور نندازید. در حقیقت باید بدانید که یکی از نخستین و بهترین راه های نابودی سوسک های خانه همین راه می باشد. اگر در خانه یا کابینت شما درزی وجود دارد و شما به آن دسترسی داشتید می توانید مقداری از تفاله ی قهوه را در داخل درز ها قرار دهید. تفاله مانع وارد شدن سوسک ها به خانه یا کابینت منزل شما می شوند. ممکن است به خدمات لوله بازکنی سعادت آباد نیاز داشته باشید.

استفاده از حشره کش های دست ساز یا شیمیایی

آب و صابون یکی از حشره کش های طبیعی است. آب و صابون را با هم مخلوط کنید و محلولی درست کنید و سپس آن را داخل آب پاش بریزید و و هرجایی که حس می کنید سوسک ها وجود دارند اسپری کنید، البته این کار صد در صد قطعی نیست. بعد از خشک شدن این محلول روی بدن سوسک باعث خفگی می شود و به این موضوع توجه کنید که این کار باعث از بین رفتن تخم های درون بدن سوسک ها نمی شود.

سوراخ ها و منافذ و ترک های خانه

منافذ و ترک ها محل بسیار خوبی برای رشد و زندگی سوسک ها هستند و تا می توانید این محل ها را ببندید.

از بین بردن سوسک و حشرات از خانه های چوبی

اولین و بهترین راه برای نابودی سوسک خانه هایی که بدنه یا ستون چوبی دارند استفاده از آفت کش های قوی برای از بین بردن موریانه و و سوسک و دیگر حشرات است. 

راه دوم استفاده از روغن جلا است. اگر خانه ی شما مسکونی نیست و امکان دارد از روغن سوخته ماشین برای سقف و بدنه ی ساختمان استفاده کنید.

2 دیدگاه دربارهٔ «روش های از بین بردن سوسک توالت»

  1. سلام دوست عزیز
   سوسک‌ها با خزیدن از طریق زهکشی، یافتن شکاف در قرنیزها، فشردن در لوله‌های نشتی، سر خوردن زیر درها و از سوراخ‌های کوچک در دیوارها یا سقف وارد حمام می‌شوند. گاهی سوسک ها از طریق دیگر قسمت های خانه وارد می شوند و با جذب آب و رطوبت به سمت حمام می روند. و شما تفکر می کنید که سوسک ها فقط در توالت وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی