پرش به محتوا
خانه » وبلاگ » لوله بازکنی اشرفی اصفهانی

لوله بازکنی اشرفی اصفهانی

لوله بازکنی اشرفی اصفهانی

خدمات لوله بازکنی اشرفی اصفهانی

 • بازکردن گرفتگی لوله ها با فنر
 • لوله بازکنی تهران
 • بازکردن گرفتگی لوله توالت
 • در آوردن اشیاء گران قیمت از توالت
 • تشخیص نم و ترکیدگی لوله
 • لوله کشی استاندارد برای اتصال به فاضلاب شهری
 • تبدیل توالت فرنگی به سنتی و برعکس
 • نصب توالت فرنگی

لوله بازکنی تضمینی در اشرفی اصفهانی

از آنجاییکه لوله های فاضلاب و تخلیه در داخل دیوار کار شده اند، با چشم نمی توان دید که آیا گرفتگی لوله به طور کامل رفع شده است یا خیر؟ به همین دلیل، این مساله یکی از دلایلی شده است که افراد سودجو گرفتگی لوله ها را به طور کامل رفع نمی کنند و بعد از مدتی دوباره لوله دچار گرفتگی می شود و ناگزیر به تماس با آنها می شوید. اما در شعبه اشرفی اصفهانی سرویسکاران ما با تکیه بر اصل روزی حلال، موظف هستند مراحل رفع گرفتگی لوله و چاه بازکنی را تا آخر انجام دهند و در نهایت نیز، لوله را با حجم زیادی از آب، آزمایش کنند و تحویل مشتری دهند.

لوله بازکنی شبانه روزی در اشرفی اصفهانی

برای کسی پوشیده نیست که مشکلات مربوط به لوله و فاضلاب در هر ساعتی از شبانه روز می تواند رخ دهد و شاید شمایی که خواننده این صفحه هستید، در نیمه شب با مشکل مسدودی لوله فاضلاب ساختمان خود مواجه شده اید. تصور اینکه حل این مشکل را تا صبح به تعویق بیاندازید، می تواند برایتان سخت باشد. ما هم به این مساله واقف هستیم و معتقدیم باید در همان دقایق اولیه نسبت به رفع مشکل اقدام شود تا از انتشار آلودگی جلوگیری شود. سایر شعب لوله بازکنی نیز نظیر لوله بازکنی غرب تهران به صورت شبانه روزی دایر می باشند.

با توجه به در دسترس بودن اینترنت و گوشی های هوشمند، مرجع بسیاری از افراد برای آموزش در خصوص موارد مورد علاقه یا بر حسب نیاز، مقالات سایت های اینترنتی می باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در صفحه مربوط به مقاله لوله بازکنی اشرفی اصفهانی، در خصوص لوله های چدنی، مزایا، معایب و کاربردهای این نوع از لوله ها صحبت کنیم. تا ضمن اینکه همشهریان عزیز که به خدمات لوله بازکنی اشرفی اصفهانی نیز، نیاز پیدا می کنند، هم بتوانند به شماره های تماس دسترسی داشته باشند و هم مطالب مفیدی در خصوص روش های آب بندی لوله فاضلاب یاد بگیرند. 

اهمیت نوع لوله در لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله ها

لوله بازکنی روش‌هایی است که برای رفع گرفتگی لوله‌ها به کار گرفته می‌شود. این روش‌ها با توجه به محل گرفتگی لوله، نوع لوله ، عمق گرفتگی و سایر موارد می‌تواند متفاوت باشد. همان طور که گفتیم نوع لوله یکی از پارامترهای مهم در تعیین روش‌های لوله بازکنی است و ابزاری که مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند با توجه به نوع لوله متفاوت باشد. لوله های چدنی از جمله لوله هایی هستند که به عنوان لوله‌های انتقال آب و فاضلاب در سیستم‌های لوله ‌کشی ساختمان‌ها استفاده می شوند. لوله‌های چدنی به خاطر ویژگی هایی که دارند برای استفاده در سیستم لوله کشی فاضلاب بسیار مورد توجه هستند و کارایی بالایی دارند.

لوله چدنی چیست؟

لوله بازکنی اشرفی اصفهانی شبانه روزی

یکی دیگر از انواع لوله هایی که در سیستم آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد، لوله‌هایی از جنس چدن ریخته گری هستند. عمده استفاده از لوله های چدنی در سیستم‌های لوله‌کشی است. این لوله‌ها معمولا از آهن گرافیتی یا آهن خاکستری ساخته می شوند وبه همین دلیل به رنگ خاکستری بوده و اصولاً بدون روکش هستند. لوله‌های چدنی با توجه به نوع کاربردشان انواع متنوعی دارند یعنی طول لوله ، آلیاژ و شکل ظاهری با توجه به نوع کاربردشان مختلف است. لوله‌های چدنی برای انتقال آب ، فاضلاب ، گاز و … استفاده گسترده‌ای دارند.

یکی از ویژگی های بارز این لوله ها این است که به دلیل استفاده از واشرهای نئوپرون و کوپلینگ های تو خالی که در ساخت آنها به کار رفته است، عایق صوتی خوبی هستند و به میزان زیادی باعث کاهش سر و صدای عبور آب و برخورد اشیا با لوله چدنی می‌شوند. ممکن است به خدمات لوله بازکنی گیشا نیاز داشته باشید.

کارکرد لوله و اتصالات چدنی

لوله بازکنی فوری در اشرفی اصفهانی

به دلیل دوام بالا و عملکرد بهتر لوله و اتصالات چدنی، استفاده از آن برای تخلیه زباله از طریق پشت بام یا حیاط ( شوتینگ )، فاضلاب و لوله کشی تهویه رواج بیشتری دارد. یکی دیگر از دلایل استفاده بیشتر از این نوع  لوله ها، مقاومت بالای آن در مقابل فشاری است که به آن وارد می‌شود. ازین را هم یادآور می شویم که به نسبت لوله‌های فلزی کمتر دچار پوسیدگی می‌شوند، ارزان‌تر بوده و در صورتی که این لوله‌ها دچار گرفتگی شوند، به راحتی می توانید با یکی از شعبات لوله بازکنی موسوی از جمله لوله بازکنی اشرفی اصفهانی تماس گرفته و سرویسکار با استفاده از دستگاه تراکم هوا، براحتی گرفتگی لوله را رفع نماید.

انواع لوله‌های چدنی فاضلاب

دو نوع از لوله‌های چدنی در سیستم‌های لوله کشی فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد :

 • لوله‌های چدنی دو سرتخت
 • لوله‌های چدنی سرتوپی (دو سر توپی یا یک سر توپی)

انتخاب بهترین روش برای بازکردن گرفتگی لوله‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد. جنس لوله یکی از مهم‌ترین عواملی است که برای انتخاب روش موثر برای رفع گرفتگی لوله در نظر گرفته می‌شود. از آنجایی که لوله‌های چدنی در برابر خوردگی مستعد هستند و محافظ بیرونی هم ندارند بهتر است تا جایی که ممکن است از محلول‌های اسیدی برای بازکردن گرفتگی‌ها استفاده نشود. و در مقابل روش هایی مثل دستگاه پمپ تراکم هوا که روش قدرتمندی است و نیاز به تحمل فشار بالا دارد برای این لوله‌ها موثرتر است چرا که از استحکام بالایی برخوردارند. سایر روش ها نیز معمولاً برای تمامی لوله‌ها موثر است. مثل روش‌های خانگی و فنر زنی. در ادامه با ما همراه باشید تا در انتخاب روش مناسب برای لوله بازکنی لوله‌های چدنی بتوانیم شما را راهنمایی کنیم. پیشنهاد می کنیم مقاله لوله بازکنی ستارخان را مطالعه کنید.

مزایای استفاده از لوله های چدنی

لوله بازکنی اشرفی اصفهانی ارزان

در مقاله مربوط به لوله بازکنی اشرفی اصفهانی قصد داریم تا 0 تا 100 لوله های چدنی را بازگو کرده تا با دانش کافی و بدون دغدغه در مورد استفاده یا عدم استفاده از آن تصمیم بگیرید. از جمله مزایای قابل ذکر لوله های چدنی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • همانطور که قبلاً اشاره شد عایق صوتی بوده و این نیز به دلیل ضخامت بالا و  استفاده از قیر در آن، است که عبور و مرور آب و مواد در داخل لوله موجب سر و صدای آزار دهنده نمی شود.
 • جلوگیری از انتشار بوی بد فاضلاب به این دلیل که همواره مقدار کافی از آب را در سیفون نگه داشته و مانع متصاعد شدن بوی بد فاضلاب می شود.
 • به هنگام گرفتگی لوله و استفاده از روش های رفع گرفتگی لوله ها ( به طور مثال استفاده از فنر لوله بازکنی یا دستگاه تراکم هوا ) آسیب کمتری می بینند.
 • به دلیل ضخامت بالا و مواد به کار رفته در ساخت لوله های چدنی، در فصل سرما، کمتر دچار یخ زدگی می شوند.
 • مقاوم در برابر انفجار و حرکاتی از جمله زمین لرزه که به ساختمان ضربه وارد می شود. در واقع مقاومت بالا در برابر فشارهای خارجی
 • عمر مفید لوله های چدنی بسیار بالاتر از بقیه انواع لوله ها است. با دوام‌تر بودن نسبت به لوله‌های آهنی
 • تهیه آسان و در دسترس بودن انواع لوله های چدنی.
 • قیمت مناسب، مقرون به صرفه بودن،
 •  استفاده از لوله‌های 3 متری باعث می‌شود که از مفاصل کمتری در لوله‌کشی استفاده کنید.

معایب لوله های چدنی

معایب لوله های چدنی

• تعداد قطعات و اتصالات آن بیش‌تر است
• زمان نصب آن نسبت به لوله‌های آهنی کندتر است
• مستعد خوردگی است و این عامل باعث نشتی در این لوله‌ها می‌شود
• خاصیت ارتجاعی آن بسیار کم است
• محافظ بیرونی ندارد و…

ممکن است به خدمات لوله بازکنی سعادت آباد نیاز داشته باشید.

بررسی سالم بودن لوله های چدنی

لوله بازکنی اشرفی اصفهانی فوری

افراد فنی و با تجربه می دانند که قبل از اتصال لوله های چدنی، اتصالات و خود لوله ها به لحاظ فنی تست شوند. منظور از تست فنی هم این است که به صورت چشمی از عدم وجود ترک، شکستگی و روزنه در لوله مطمئن شده و سپس با زدن ضرباتی بوسیله یک میله و یا آهن دیگر از نبود ریز ترک ها و شکاف ها مطمئن شوند. چرا که  اگر لوله ترک ریزی هم داشته باشد، به هنگام ضربه صدای بم خواهد داد. قسمت بد ماجرا و یکی از معایب لوله های چدنی این است که اگر هم قسمتی از لوله ترک یا خللی داشته باشد، کل لوله به عنوان ضایعات محسوب خواهد شد.

اتصال لوله های فاضلاب چدنی

قیمت لوله بازکنی اشرفی اصفهانی

در طراحی لوله های چدنی به دلیل وزن بالایی که دارند سعی شده است مانند لوله پلیکا و لوله پوش فیت، حالت نر و مادگی ایجاد شود تا با توجه به وزن آنها، نصب راحت تری داشته باشند.

پس از مطمئن شدن از سالم بودن لوله، دو لوله را به صورتی که سر نر و مادگی روبروی هم قرار بگیرند، کاملاً صاف روبروی هم قرار دهید.

اگر از متخصصین لوله بازکنی اشرفی اصفهانی برای نصب کمک بگیرید، آنها به خوبی می دانند که مسیر حرکت آب را باید در نظر بگیرند و لوله ای را که سر مادگی دارد را در مسیر بالاتر قرار دهند و لوله نری باید زیر و در مسیر جریان قرار بگیرد.

قبل از اتصال کامل، باید سر ماده ای و روی نری و درون نری لوله چدنی را به خوبی از هرگونه زبری، آلودگی و حتی زنگ لوله تمیز و پاک کنید. ممکن است به خدمات لوله بازکنی تهرانسر نیاز داشته باشید.

سپس با توجه به قطر لوله چدنی از کنف دو یا سه رشته ای استفاده کنید و اطراف لوله ماده ای و کمی روی لوله نری را با کنفی که پیچیده اید، پر کنید. بهتر است پس از بستن کنف، با ضربات نرم چکش کمی کنف را به حالت پهن دربیاورید. یک نکته مهم را در نظر بگیرید که این کنف باید به شکلی بافته و اطراف لوله گرفته شود که حداقل 2.5 تا 3cm داخل لوله نری و روی لبه ماده ای را پوشش دهد.

سرب ریزی لوله های چدنی برای اتصال

لوله بازکنی در اشرفی اصفهانی تهران

در مرحله بعد لوله را برای سرب ریزی آماده می کنند. در این مرحله با استفاده از کمربند های لاستیکی، گل رس، کمربرند فلزی مخصوص و یا کمربند های نخی مخصوص، دو نفر باید لوله ها درون هم قرار گرفته را محکم نگه دارند تا لرزشی نداشته باشد.

سپس در محل تعیین شده، سرب داغی را که از قبل آماده کرده اند، با ضخامت حداقل 1 سانتی متر می ریزند. یکی از خاصیت های اصلی سرب که دلیل استفاده از آن نیز در این مرحله می شود، این است که سریع سرد می شود.

پس از اینکه سرب کمی خودش را گرفت ( قبل از سرد شدن کامل )، با ضربه های بسیار ریز چکش بر روی سرب، به اصطلاح آن را به خورد دهانه لوله دهید.

اتصال لوله های چدنی دوسر تخت

تخلیه چاه اشرفی اصفهانی

خیلی مختصر این توضیح را هم بدهیم که برای اتصال لوله های فاضلاب چدنی دو سر تخت از واشرهای مخصوص آب بندی استفاده می شود و این واشرها در بین دهانه دو لوله قرار می گیرند، سپس با استفاده از کمربندی های مخصوص دو سر لوله به هم محکم اتصال داده می شوند تا آب بندی شود.

لوله بازکنی جنت آباد یکی دیگر از شعبات فعال لوله بازکنی موسوی می باشد.

بهترین لوله بازکن برای لوله های چدنی

تا اینجا اطلاعاتی در خصوص لوله چدن و مزایا و معایب آن ارائه کردیم حال باید دید این ویژگی‌ها چه تاثیری در انتخاب روش لوله بازکنی در این لوله‌ها دارد و کدام ابزارها و روش‌ها برای رفع گرفتگی این لوله‌ها مناست‌تر است.

روش‌های لوله بازکنی‌ لوله چدنی

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره شد لوله‌های چدنی به دلیل ایجاد صدای کم ، ارزان و در دسترس بودن و مقاومت بالا، مورد توجه هستند و به عنوان لوله‌های فاضلاب به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. حالا باید دید برای رفع گرفتگی این لوله‌ها چه روش‌هایی استفاده می‌شود . در ادامه با خی از این روش‌ها آشنا خواهیم شد:

استفاده از آب جوش

استفاده از آب جوش برای لوله بازکنی است و یکی از از روش های خانگی، ساده و رایجی است که استفاده می‌شود و در مواقعی که گرفتگی سطحی باشد کارساز است.

استفاده از نمک و سرکه یا نمک و آب جوش

استفاده از ترکیبات نمک نیز می‌تواند گرفتگی‌های سطحی را رفع کند به این ترتیب که مقداری نمک را با سرکه مخلوط می‌کنیم و به داخل لوله می‌ریزیم یا مقداری نمک را داخل لوله می‌ریزیم و بعد از گذشت نیم ساعت مقدار زیادی آب جوش را به داخل لوله می‌ریزیم. این روش‌ها در عین سادگی اوصولا گرفتگی های سطحی را باز می‌کنند. قبل از ادامه بحث یادآوری می شود که در صورت نیاز به خدمات لوله بازکنی پونک با ما تماس بگیرید.

استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین

استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین نیز یکی از روش‌های موثر برای بازکردن لوله های چدنی است. در این روش ابتدا مقداری جوش شیرین را داخل لوله گرفته شده می‌ریزیم و سپس سرکه را نیز در ادامه داخل لوله می‌ریزیم و دهانه لوله را مسدود می‌کنیم تا گاز ایجاد شده بر اثر این ترکیب از لوله خارج نشود و باعث بازشدن گرفتگی شود.

استفاده از محلول‌های شیمیایی

استفاده از محلول‌های شیمیایی برای لوله‌های چدنی توصیه نمی‌شود. چون این محلول‌ها خاصیت اسیدی بالایی دارند امکان دارد باعث خوردگی لوله‌های چدنی شده و مشکلات بزرگ‌تری را پیش بیاورند. توصیه می‌کنیم تا حد امکان از روش‌های باز کردن لوله توسط محلول‌های شیمیایی خودداری کنید و حداقل از محلول‌های رقیق‌تر استفاده کنید.

تمیز کردن زانویی ها و محل اتصالات

زانویی لوله‌ها نیز می تواند محلی برای جمع شدن آشغال و رسوب چربی و مواد ریز غذا یا مو باشد که براثر تجمع باعث گرفتگی شود. از آنجایی که لوله‌های چدنی اتصالات زیادی دارند این عامل می‌تواند باعث گرفتگی در این لوله‌ها شود. بررسی مداوم و منظم اتصالات و زانویی‌ها در لوله‌های چدنی می‌تواند باعث پیشگیری از گرفتگی این لوله‌ها شود.

استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی

فنرزنی یکی از روش های رایج و بسیار موثر برای لوله بازکنی است و برای انواع لوله‌ها نیز استفاده می شود. این روش به صورت دستی و برقی انجام میشود و اصولاً از جمله روش‌های توصیه شده برای انواع لوله‌ها و انواع گرفتگی‌هاست.

استفاده از دستگاه پمپ تراکم هوا

دستگاه پمپ تراکم هوا یکی از روش‌های موثر لوله بازکنی است. در این روش که برای گرفتگی های سخت بیشتر کاربرد دارد، هوا داخل مخزن دستگاه متراکم شده و سپس وارد لوله می شود که براثر فشار هوا گرفتگی لوله‌ها باز می ‌شود. با توجه به اینکه لوله‌های چدنی در برابر فشار مقاومت بالایی دارند این روش یکی از روش های موثر برای بازکردن گرفتگی های لوله‌های چدنی به حساب می‌آید.

سوالات متداول لوله بازکنی اشرفی اصفهانی

خدماتی از قبیل رفع گرفتگی لوله توالت یا حمام، درآوردن اشیا و گوشی از چاه، تعویض کاسه توالت، فنرزنی لوله، تخلیه چاه و لایروبی، تشخیص محل نم و رطوبت، رفع نشتی لوله با کمترین میزان تخریب و دیگر خدمات لوله بازکنی

کلیه سرویسکاران این شعبه به موتور سیکلت مجهز هستند و حتی در ساعات اوج ترافیک، زیر 20 دقیقه در محل حضور می یابند.

به دلیل دوام بالا و عملکرد بهتر لوله و اتصالات چدنی، استفاده از آن برای تخلیه زباله از طریق پشت بام یا حیاط ( شوتینگ )، فاضلاب و لوله کشی تهویه رواج بیشتری دارد.

13 دیدگاه دربارهٔ «لوله بازکنی اشرفی اصفهانی»

 1. سلام. من در ساختمانم که تقریباً 15 سال ساخت هست از لوله چدنی استفاده کردم. الان لوله کشی و تاسیسات ساختمان خیلی دچار مشکل میشه و احساس می کنم لوله ها فرسوده و کهنه شدن. به نظر شما بهترین راه کار تعمیر لوله های چدنی هست یا تعویض اونها؟

  1. سلام جناب کریمی
   برای مشکل پیش آمده در خصوص فرسودگی لوله های چدنی سه راهکار، برای شما وجود دارد که اولین روش تعمیر لوله های چدنی است که این روش را توصیه نمی کنیم. چرا که پیدا کردن لوله چدنی مشابه لوله قبلی در سایز و اندازه قبلی، مشکل است. دومین راهکار تعمیر لوله چدنی به وسیله لوله پلیکا است. روش پیشنهادی سوم تعویض لوله های چدنی است که ممکن است کمی هزینه بیشتری نسبت به روش های قبلی داشته باشد. در هر صورت توصیه اکید می کنم که حتماً از یک فرد متخصص برای انجام این کار، کمک بگیرید و اگر ساکن خیابان اشرفی اصفهانی هستید، می توانید از یک شرکت خوشنام و معتبر در زمینه لوله بازکنی اشرفی اصفهانی، درخواست نیرو بکنید.

 2. سلام. برای تعویض لوله های سیستم لوله کشی ساختمان می تونیم با شعبه لوله بازکنی اشرفی اصفهانی تماس بگیریم؟ چون خودم ساکن اشرفی اصفهانی هستم

  1. سلام جناب امیری
   بله در لوله بازکنی اشرفی اصفهانی کلیه خدمات لوله کشی و تعویض لوله های فرسوده انجام می شود. می توانید با شماره لوله بازکنی اشرفی اصفهانی تماس بگیرید.

 3. سلام
  برای رفع گرفتگی لوله توالت بهترین راه کار چیه؟ مایع لوله بازکن صنعتی استفاده کنیم یا محلول های خانگی؟ یا اصلا همون اولش زنگ بزنیم به لوله بازکنی اشرفی اصفهانی؟

  1. سلام دوست عزیز
   توصیه اول ما استفاده از محلول های لوله بازکن خانگی هست که خطر و هزینه کمی دارند. در مرحله دوم تماس با لوله بازکنی ستارخان و گزینه آخر استفاده از محلول لوله بازکن صنعتی است، چرا که استفاده زیاد از لوله بازکن های شیمیایی می تواند منجر به فرسودگی و ایجاد نشتی در لوله شود.

 4. سلام
  من تشکر می کنم از سرویسکاران مودب و با اخلاق لوله بازکنی اشرفی اصفهانی که اولا به موقع اومدن و دوما دو نفره اومده بودن که کار خیلی سریع تموم شد و من تونستم تا اومدن مهمان ها خونه رو مرتب و تمیز کنم

  1. سلام خانم منیری
   متاسفانه برخی شرکتها برای سرشکن کردن هزینه ها بجای اینکه از تیم های دونفره برای اعزام به محل و لوله بازکنی استفاده کنند، یک نفر را به محل اعزام می کنند که در این صورت کار به کندی پیش می رود و گاهی اوقات لازم می شود که از صاحبخانه هم کمک بگیرند. خوشبختانه ما در شعبه لوله بازکنی اشرفی اصفهانی ترتیبی اتخاذ کرده ایم که کار به سرعت و دقت بالا انجام شود.

 5. سلام و وقت بخیر
  تشکر می کنم از شعبه لوله بازکنی اشرفی اصفهانی که خیلی خوش قول هستند و به موقع به آدرسی که داده بودم اومدند.

  1. سلام جناب موکلی
   ما هم از شما به دلیل ابراز محبت و لطفتون تشکر می کنیم. هدف شعبه لوله بازکنی اشرفی اصفهانی جلب رضایت همشهریان عزیز می باشد.

 6. سلام و خسته نباشید
  اگر ممکن هست در مورد آب بندی لوله فاضلاب توکار ساختمان توضیحاتی بدین؟ این کار در شعبه لوله بازکنی اشرفی اصفهانی انجام میشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   لوله بازکنی دستی به دو صورت انجام می شود. یکی با استفاده از تلمبه دستی و دیگری فنر لوله بازکنی دستی است. اگر با طریقه فنر زدن لوله ها آشنایی ندارید می توانید با شماره لوله بازکنی اشرفی اصفهانی تماس بگیرید و بخواهید که تلفنی شما را راهنمایی کنند و یا اینکه در مقاله لوله بازکنی ستارخان در مورد آموزش فنر زدن لوله حمام یا توالت صحبت کرده ایم. می توانید مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با لوله بازکنی